Wyszukiwaniex

Proszę wpisać poszukiwane słowo lub jego fragment.

Opcja fragment pozwala wyszukać każde wystąpienie poszukiwanego wyrażenia.

Opcja początek pozwala wyszukać wszystkie tytuły i nazwiska rozpoczynające się od wyszukiwanego wyrażenia.

Opcja dokładnie wyszukuje tylko te filmy i osoby, których tytuły, imiona i/lub nazwiska są takie same jak wyszukiwane wyrażenie.

WAŻNE! Proszę pamiętać, że każda osoba wpisana jest do bazy w formie „nazwisko, imię”. Wyszukując osoby w opcji początek należy wpisać jej nazwisko lub jego początkowy fragment, w opcji dokładnie należy wpisać np. Kowalski, Jan (nie Jan Kowalski). W tej opcji wpisanie przecinka i spacji JEST KONIECZNE.

Szukaj w bazie

OGŁOSZENIE MATRYMONIALNE

  • Spektakl telewizyjny
  • Rok produkcji:
    1990
  • Premiera:
    1991. 01. 13
  • Barwny, 68 min

... Niezależny, zamożny, lat 45, własne mieszkanie, autor, pozna interesującą panią - cel matrymonialny. Anka, śliczne dziewczę u progu życia, pomyślała: amator przygód, może grubas, może nawet dusiciel. Ale z natury skłonna do eksperymentów, ciekawa świata i ludzi, postanowiła poznać tajemniczego pana, który złożył ofertę. Krystyna jest kobietą czterdziestoletnią, załamaną i zawiedzioną - i nie ukrywa swego sceptycyzmu, gdy spotka się z Wiktorem, który jest już dziesiątym dla niej - ewentualnym kandydatem na męża. "Szczerze" przyznaje, że ma złe mniemanie o mężczyznach - to egoiści, sybaryci i samoluby spod ciemnej gwiazdy. Ale musi szybko znaleźć męża, bo jest w ciąży i chce zapewnić dziecku ojca. Elżbieta przyszła na spotkanie z Wiktorem z szarlotką, bo doskonale wie, czego potrzeba samotnemu panu w średnim wieku. Wprawdzie Wiktor początkowo osłupieje na widok dziarskiej sześćdziesięciolatki, ale urok osobisty i wdzięk starszej pani sprawią, że ta wizyta, jak i obie poprzednie, upłynie w miłej, serdecznej atmosferze. Wiktor, literat, który pisze sztuki dla teatru, może przestać odpowiadać na dalsze oferty. Znajomość zawarta z trzema tak różnymi paniami zapowiada się niezwykle obiecująco. Jest przekonany, że materiału do kolejnego utworu będzie aż nadto. Ale życie to nie literatura i nic do końca nie da się przewidzieć. To właśnie życie okaże się najlepszym scenarzystą i napisze wspaniałą komedię o babci, córce i wnuczce, które w tajemnicy przed sobą zgłosiły się do jednego pana, pilnie poszukującego żony. [PAT]

Ekipa
pełna | skrócona | schowaj

Pierwowzory
schowaj

Pierwowzór
OGŁOSZENIE MATRYMONIALNE
AutorHalina Kwiatkowska
AutorEwa Otwinowska
2017.03.22 00:41:41
© 1998-2021 Państwowa Wyższa Szkoła Filmowa, Telewizyjna i Teatralna im. Leona Schillera w Łodzi.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl jest bazą danych chronioną przepisami Ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych (Dz. U. 2001 nr 128 poz. 1402). Kopiowanie treści zawartych w serwisie bez zgody redakcji zabronione. Kopiowanie i wykorzystywanie fotosów oraz materiałów audiowizualnych zamieszczonych w serwisie bezwzględnie zabronione, z zastrzeżeniem wyjątków przewidzianych przez prawo. Cytowanie fragmentów treści zawartych w serwisie wymaga zgody redakcji. W każdym przypadku konieczne jest podanie źródła w podpisie pod cytowanym fragmentem. W przypadku portali internetowych żródło musi być linkiem do serwisu filmpolski.pl.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl działa na podstawie art. 2 Ustawy z dnia 10 maja 2018 r. o ochronie danych osobowych (Dz.U. 2018 poz. 1000).
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl współpracuje z TVN w zakresie publikacji promocyjnych materiałów audiowizualnych. Administratorem danych pozyskanych w związku z emisją tych materiałów jest TVN.
Ta strona używa plików cookie. Zapisywanie plików cookies można zablokować, zmieniając ustawienia przeglądarki.
Glinka Agencye-teatr.plInstytut Teatralny im. Zbigniewa RaszewskiegoStowarzyszenie Autorw Zdj Filmowych