Wyszukiwaniex

Proszę wpisać poszukiwane słowo lub jego fragment.

Opcja fragment pozwala wyszukać każde wystąpienie poszukiwanego wyrażenia.

Opcja początek pozwala wyszukać wszystkie tytuły i nazwiska rozpoczynające się od wyszukiwanego wyrażenia.

Opcja dokładnie wyszukuje tylko te filmy i osoby, których tytuły, imiona i/lub nazwiska są takie same jak wyszukiwane wyrażenie.

WAŻNE! Proszę pamiętać, że każda osoba wpisana jest do bazy w formie „nazwisko, imię”. Wyszukując osoby w opcji początek należy wpisać jej nazwisko lub jego początkowy fragment, w opcji dokładnie należy wpisać np. Kowalski, Jan (nie Jan Kowalski). W tej opcji wpisanie przecinka i spacji JEST KONIECZNE.

Szukaj w bazie

PODPIS

  • Spektakl telewizyjny
  • Rok produkcji:
    1991
  • Premiera:
    1991. 12. 05
  • Barwny, 68 min

Tematem sztuki współczesnego polskiego pisarza jest konfrontacja postaw inteligenta, dla którego pobyt w więzieniu w latach 80. jest konsekwencją wyborów ideowych i recydywisty o nieco uproszczonym widzeniu świata. Czas akcji - początek stanu wojennego w Polsce. W więziennej celi spotykają się dwaj ludzie. Jeden z nich to młody poeta, "solidarnościowiec", który trafia do kryminału z powodu swoich politycznych przekonań i niedozwolonej przez władze działalności. Drugi to pospolity kryminalista, złodziej siedzący w więzieniu jakby już trochę z przyzwyczajenia. Autora interesuje zderzenie tych dwóch światów i wynikające z tego konsekwencje. Stawia swoich bohaterów w sytuacjach skrajnych, aby dowiedzieć się, który ze skazanych okaże się twardszy wobec brutalnych praw rządzących za kratami i na ile obaj potrafią zachować swoją niezależność. [PAT]

Ekipa
pełna | skrócona | schowaj

Pierwowzory
schowaj

Pierwowzór
PODPIS
AutorPaweł Mossakowski
2023.01.18 00:21:08
© 1998-2023 Państwowa Wyższa Szkoła Filmowa, Telewizyjna i Teatralna im. Leona Schillera w Łodzi.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl jest bazą danych chronioną przepisami Ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych (Dz. U. 2001 nr 128 poz. 1402). Kopiowanie treści zawartych w serwisie bez zgody redakcji zabronione. Kopiowanie i wykorzystywanie fotosów oraz materiałów audiowizualnych zamieszczonych w serwisie bezwzględnie zabronione, z zastrzeżeniem wyjątków przewidzianych przez prawo. Cytowanie fragmentów treści zawartych w serwisie wymaga zgody redakcji. W każdym przypadku konieczne jest podanie źródła w podpisie pod cytowanym fragmentem. W przypadku portali internetowych żródło musi być linkiem do serwisu filmpolski.pl.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl działa na podstawie art. 2 Ustawy z dnia 10 maja 2018 r. o ochronie danych osobowych (Dz.U. 2018 poz. 1000).
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl współpracuje z TVN w zakresie publikacji promocyjnych materiałów audiowizualnych. Administratorem danych pozyskanych w związku z emisją tych materiałów jest TVN.
Ta strona używa plików cookie. Zapisywanie plików cookies można zablokować, zmieniając ustawienia przeglądarki.
Krzysztof WiktorGlinka Agencye-teatr.plInstytut Teatralny im. Zbigniewa Raszewskiego