Wyszukiwaniex

Proszę wpisać poszukiwane słowo lub jego fragment.

Opcja fragment pozwala wyszukać każde wystąpienie poszukiwanego wyrażenia.

Opcja początek pozwala wyszukać wszystkie tytuły i nazwiska rozpoczynające się od wyszukiwanego wyrażenia.

Opcja dokładnie wyszukuje tylko te filmy i osoby, których tytuły, imiona i/lub nazwiska są takie same jak wyszukiwane wyrażenie.

WAŻNE! Proszę pamiętać, że każda osoba wpisana jest do bazy w formie „nazwisko, imię”. Wyszukując osoby w opcji początek należy wpisać jej nazwisko lub jego początkowy fragment, w opcji dokładnie należy wpisać np. Kowalski, Jan (nie Jan Kowalski). W tej opcji wpisanie przecinka i spacji JEST KONIECZNE.

Szukaj w bazie

ODCHODZIĆ

  • Spektakl telewizyjny
  • Rok produkcji:
    1991
  • Premiera:
    1991. 10. 06
  • 95 min

Ona jest nowojorską aktorką, której uprawianie zawodu uniemożliwia polineuropatia (uszkodzenie nerwów obwodowych). On jest londyńskim dramaturgiem trzeciej klasy, w stałej depresji nerwowej. Od lat nie opuszcza swojego domu, a kontaktuje się wyłącznie z osobistym psychoanalitykiem. Sara otrzymuje wreszcie propozycje zagrania chorej dziewczyny w sztuce Joe Greena wystawianej właśnie w peryferyjnym teatrzyku. To dla niej ogromna szansa. Wszystko jednak zależy od zgody autora. Dzwoni wtedy do Londynu po raz pierwszy. Przypadkowy kontakt przeradza się w uczucie. Za pomocą telefonu, obojgu udaje się przełamać chorobę, apatię, a przede wszystkim lęk przed własną słabością. Spektakl ten miał swoją premierę na Małej Scenie Teatru Powszechnego w Warszawie 17 marca 1990 roku. Przeniesiona do telewizyjnego studia zyskała piękną, metaforyczną pointę: kamera odjeżdża, zapalają się światła i okazuje się, że nie ma oceanu, Londynu i Nowego Jorku. Łóżka stoją niemalże koło siebie, w każdej chwili można spojrzeć drugiej osobie w oczy i podać jej rękę. [PAT]

Ekipa
pełna | skrócona | schowaj

Pierwowzory
schowaj

Pierwowzór
ODCHODZIĆ
AutorTom Kempinski
PrzekładZofia Chądzyńska
2020.06.22 00:14:08
© 1998-2021 Państwowa Wyższa Szkoła Filmowa, Telewizyjna i Teatralna im. Leona Schillera w Łodzi.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl jest bazą danych chronioną przepisami Ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych (Dz. U. 2001 nr 128 poz. 1402). Kopiowanie treści zawartych w serwisie bez zgody redakcji zabronione. Kopiowanie i wykorzystywanie fotosów oraz materiałów audiowizualnych zamieszczonych w serwisie bezwzględnie zabronione, z zastrzeżeniem wyjątków przewidzianych przez prawo. Cytowanie fragmentów treści zawartych w serwisie wymaga zgody redakcji. W każdym przypadku konieczne jest podanie źródła w podpisie pod cytowanym fragmentem. W przypadku portali internetowych żródło musi być linkiem do serwisu filmpolski.pl.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl działa na podstawie art. 2 Ustawy z dnia 10 maja 2018 r. o ochronie danych osobowych (Dz.U. 2018 poz. 1000).
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl współpracuje z TVN w zakresie publikacji promocyjnych materiałów audiowizualnych. Administratorem danych pozyskanych w związku z emisją tych materiałów jest TVN.
Ta strona używa plików cookie. Zapisywanie plików cookies można zablokować, zmieniając ustawienia przeglądarki.
MakuFly Marcin MakowskiKrzysztof WellmanKrzysztof WiktorGlinka Agency