Wyszukiwaniex

Proszę wpisać poszukiwane słowo lub jego fragment.

Opcja fragment pozwala wyszukać każde wystąpienie poszukiwanego wyrażenia.

Opcja początek pozwala wyszukać wszystkie tytuły i nazwiska rozpoczynające się od wyszukiwanego wyrażenia.

Opcja dokładnie wyszukuje tylko te filmy i osoby, których tytuły, imiona i/lub nazwiska są takie same jak wyszukiwane wyrażenie.

WAŻNE! Proszę pamiętać, że każda osoba wpisana jest do bazy w formie „nazwisko, imię”. Wyszukując osoby w opcji początek należy wpisać jej nazwisko lub jego początkowy fragment, w opcji dokładnie należy wpisać np. Kowalski, Jan (nie Jan Kowalski). W tej opcji wpisanie przecinka i spacji JEST KONIECZNE.

Szukaj w bazie

PUŁAPKA NA SAMOTNEGO MĘŻCZYZNĘ

  • Spektakl telewizyjny
  • Rok produkcji:
    1994
  • Premiera:
    1995. 06. 18
  • 69 min

"Od dziecka marzyłem o tym, żeby pisać, być aktorem i reżyserować. I robię to wszystko, choć początki nie były najłatwiejsze. Pisałem wiele rzeczy, które oczywiście trafiały do szuflady. Dopiero sensacyjna "Pułapka na samotnego mężczyznę" przyniosła mi uznanie i sukces" - mówił przed laty w jednym z wywiadów Robert Thomas. Ten nieżyjący już francuski autor uznawany jest dziś za klasyka literatury sensacyjnej i kryminalnej. "Podwójna gra", "Osiem kobiet", "Alicja prowadzi śledztwo" - te sztuki doskonale znają także polscy widzowie, zarówno ze scen teatrów, jak i z ekranu telewizyjnego. Do położonego w ustronnej okolicy domu wprowadza się małżeństwo tuż po ślubie. Daniel i Elżbieta Corban początkowo przeżywają
cudowne chwile, jednak między młodymi małżonkami coraz częściej dochodzi do kłótni. Wreszcie któregoś dnia Elżbieta znika. Daniel najpierw bagatelizuje wyjazd żony, potem zaczyna się niepokoić. Prosi miejscowego komisarza policji o pomoc w odnalezieniu Elżbiety. Wkrótce w jego domu zjawia się kobieta, podająca się za jego żonę, w towarzystwie tajemniczego księdza... [PAT]

Ekipa
pełna | skrócona | schowaj

Pierwowzory
schowaj

Pierwowzór
PUŁAPKA NA SAMOTNEGO MĘŻCZYZNĘ
AutorRobert Thomas
PrzekładKazimiera Żuławska
PrzekładZofia Bobowicz-Trześniewska
2017.06.12 00:45:17
© 1998-2021 Państwowa Wyższa Szkoła Filmowa, Telewizyjna i Teatralna im. Leona Schillera w Łodzi.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl jest bazą danych chronioną przepisami Ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych (Dz. U. 2001 nr 128 poz. 1402). Kopiowanie treści zawartych w serwisie bez zgody redakcji zabronione. Kopiowanie i wykorzystywanie fotosów oraz materiałów audiowizualnych zamieszczonych w serwisie bezwzględnie zabronione, z zastrzeżeniem wyjątków przewidzianych przez prawo. Cytowanie fragmentów treści zawartych w serwisie wymaga zgody redakcji. W każdym przypadku konieczne jest podanie źródła w podpisie pod cytowanym fragmentem. W przypadku portali internetowych żródło musi być linkiem do serwisu filmpolski.pl.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl działa na podstawie art. 2 Ustawy z dnia 10 maja 2018 r. o ochronie danych osobowych (Dz.U. 2018 poz. 1000).
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl współpracuje z TVN w zakresie publikacji promocyjnych materiałów audiowizualnych. Administratorem danych pozyskanych w związku z emisją tych materiałów jest TVN.
Ta strona używa plików cookie. Zapisywanie plików cookies można zablokować, zmieniając ustawienia przeglądarki.
Piotr LitwicMuzeum KinematografiiMakuFly Marcin MakowskiKrzysztof Wellman