Wyszukiwaniex

Proszę wpisać poszukiwane słowo lub jego fragment.

Opcja fragment pozwala wyszukać każde wystąpienie poszukiwanego wyrażenia.

Opcja początek pozwala wyszukać wszystkie tytuły i nazwiska rozpoczynające się od wyszukiwanego wyrażenia.

Opcja dokładnie wyszukuje tylko te filmy i osoby, których tytuły, imiona i/lub nazwiska są takie same jak wyszukiwane wyrażenie.

WAŻNE! Proszę pamiętać, że każda osoba wpisana jest do bazy w formie „nazwisko, imię”. Wyszukując osoby w opcji początek należy wpisać jej nazwisko lub jego początkowy fragment, w opcji dokładnie należy wpisać np. Kowalski, Jan (nie Jan Kowalski). W tej opcji wpisanie przecinka i spacji JEST KONIECZNE.

Szukaj w bazie

MYSZKI

  • Spektakl telewizyjny
  • Rok produkcji:
    1994
  • Premiera:
    1995. 10. 21
  • 43 min

Komedia kryminalna pióra rodzimej spółki autorskiej. Historia dwóch przyjaciółek, cichych myszek, opowiedziana z pastiszowym dystansem i humorem.
Helen Roberts i Kate Aldrich zastanawiają się po cichutku, jak mogły przed laty zakochać się "w takich typach". Ich mężowie zadają sobie podobne pytania - dlaczego wybrali sobie za żony dwie największe idiotki w mieście. Wprawdzie kiedyś były to najpiękniejsze kobiety w Londynie, ale ostatnio bardzo zbrzydły. To oczywiście jest opinia subiektywna, bowiem mimo upływu lat uroda obu pań nadal przyciąga oko. Helen i Kate uczestniczą właśnie w zebraniu towarzyskim w rezydencji Janet Gladstone, jednej z najbogatszych kobiet w Londynie, z okazji otwarcia dorocznej wystawy kaktusów o niezwykłych właściwościach leczniczych. Wojująca o prawa kobiet Janet wzywa wytworne damy, żeby zrobiły coś ze swymi nadzianymi facetami, dopóki są młode - "jeśli w waszym życiu jest samiec, pozbądźcie się go, najlepiej na zawsze". Arystokratyczne "myszki" trochę podnieca myśl, że byłoby to pierwsze w ich życiu samodzielne przedsięwzięcie. Jednak ich powiernica zdaje sobie sprawę, że panie nie są zdolne do tak radykalnych działań, więc sama wprowadza w czyn misternie obmyśloną intrygę. Wykonuje serie śmiałych zdjęć z przystojnym Peterem, potem telefonuje do adwokata i przedstawiając się jako Helen Roberts zleca mu pewną delikatną misję. Następnie zaprasza na spotkanie męża Kate Aldrich i informuje go o skandalicznym zachowaniu żony, która wszędzie opowiada o swoim romansie z pięknym chłopcem i na dowód rozdaje kompromitujące przyzwoitą kobietę fotki. Oczywiście, Janet obiecuje "zdradzonemu" mężowi przyjacielską pomoc. Jej przemyślne działania rychło odnoszą skutek. Panowie Roberts i Aldrich oświadczają swoim żonom, że chcą się rozwieść. Niezawodna panna Gladstone znów spieszy z pomocą. Oferuje zapomogę z funduszu dla kobiet niezależnych i już zbiera do flakoników sok z "leczniczego" kaktusa. Przedtem jednak sprytne panie muszą sprawić, by mężowie wycofali pozwy rozwodowe. Tylko wtedy będą i wolne, i bogate. Wszystko toczy się po ich myśli. Okazuje się jednak, że aby dopiąć swego, będą musiały wyeliminować z grona żyjących nie tylko "zwierzęta zwane mężczyznami". [PAT]

Ekipa
pełna | skrócona | schowaj

Pierwowzory
schowaj

Pierwowzór
MYSZKI
AutorRobert Brutter
AutorMaciej Dutkiewicz
2022.05.21 05:35:48
© 1998-2022 Państwowa Wyższa Szkoła Filmowa, Telewizyjna i Teatralna im. Leona Schillera w Łodzi.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl jest bazą danych chronioną przepisami Ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych (Dz. U. 2001 nr 128 poz. 1402). Kopiowanie treści zawartych w serwisie bez zgody redakcji zabronione. Kopiowanie i wykorzystywanie fotosów oraz materiałów audiowizualnych zamieszczonych w serwisie bezwzględnie zabronione, z zastrzeżeniem wyjątków przewidzianych przez prawo. Cytowanie fragmentów treści zawartych w serwisie wymaga zgody redakcji. W każdym przypadku konieczne jest podanie źródła w podpisie pod cytowanym fragmentem. W przypadku portali internetowych żródło musi być linkiem do serwisu filmpolski.pl.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl działa na podstawie art. 2 Ustawy z dnia 10 maja 2018 r. o ochronie danych osobowych (Dz.U. 2018 poz. 1000).
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl współpracuje z TVN w zakresie publikacji promocyjnych materiałów audiowizualnych. Administratorem danych pozyskanych w związku z emisją tych materiałów jest TVN.
Ta strona używa plików cookie. Zapisywanie plików cookies można zablokować, zmieniając ustawienia przeglądarki.
Fotos-Art Robert PakaPiotr LitwicMuzeum KinematografiiMakuFly Marcin Makowski