Wyszukiwaniex

Proszę wpisać poszukiwane słowo lub jego fragment.

Opcja fragment pozwala wyszukać każde wystąpienie poszukiwanego wyrażenia.

Opcja początek pozwala wyszukać wszystkie tytuły i nazwiska rozpoczynające się od wyszukiwanego wyrażenia.

Opcja dokładnie wyszukuje tylko te filmy i osoby, których tytuły, imiona i/lub nazwiska są takie same jak wyszukiwane wyrażenie.

WAŻNE! Proszę pamiętać, że każda osoba wpisana jest do bazy w formie „nazwisko, imię”. Wyszukując osoby w opcji początek należy wpisać jej nazwisko lub jego początkowy fragment, w opcji dokładnie należy wpisać np. Kowalski, Jan (nie Jan Kowalski). W tej opcji wpisanie przecinka i spacji JEST KONIECZNE.

Szukaj w bazie

MATKA CHRZESTNA

  • Spektakl telewizyjny
  • Rok produkcji:
    1995
  • Premiera:
    1995. 01. 30
  • Barwny, 57 min

Współczesna komedia, która niemal na gorąco rejestruje charakterystyczne dla naszej codzienności zjawiska i problemy - przez pryzmat wydarzeń rozgrywających się w prowincjonalnym miasteczku, w niewielkiej lokalnej społeczności. Tutaj wiadomo dokładnie, kto jest kim i kto tu rządzi. Uświęcony tradycją układ: władza - polityka - pieniądze, zostaje zburzony wskutek zbliżających się wyborów. Lokalny kandydat, choć ani razu nie pojawia się osobiście, staje się najważniejszą postacią, wokół której kręci się cały małomiasteczkowy świat, ze wszystkimi absurdami i świństwami, jakich dopuszczają się współziomkowie przyszłego pana posła. Sztuka autorów podpisujących się pseudonimami Robert Brutter i Mikołaj Kalisz to satyryczny, a chwilami nawet groteskowy obrazek polskiej prowincji (nie tylko w sensie geograficznym). Spektakl ze znakomitą obsadą, z rewelacyjną rolą Stanisławy Celińskiej. Wątły literacko materiał wystarczył tej świetnej aktorce do zbudowania pełnego, wielobarwnego portretu tytułowej postaci. [PAT]

Ekipa
pełna | skrócona | schowaj

Pierwowzory
schowaj

Pierwowzór
MATKA CHRZESTNA
AutorRobert Brutter
AutorMikołaj Kalisz

Varia
pokaż

2023.01.18 00:18:57
© 1998-2023 Państwowa Wyższa Szkoła Filmowa, Telewizyjna i Teatralna im. Leona Schillera w Łodzi.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl jest bazą danych chronioną przepisami Ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych (Dz. U. 2001 nr 128 poz. 1402). Kopiowanie treści zawartych w serwisie bez zgody redakcji zabronione. Kopiowanie i wykorzystywanie fotosów oraz materiałów audiowizualnych zamieszczonych w serwisie bezwzględnie zabronione, z zastrzeżeniem wyjątków przewidzianych przez prawo. Cytowanie fragmentów treści zawartych w serwisie wymaga zgody redakcji. W każdym przypadku konieczne jest podanie źródła w podpisie pod cytowanym fragmentem. W przypadku portali internetowych żródło musi być linkiem do serwisu filmpolski.pl.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl działa na podstawie art. 2 Ustawy z dnia 10 maja 2018 r. o ochronie danych osobowych (Dz.U. 2018 poz. 1000).
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl współpracuje z TVN w zakresie publikacji promocyjnych materiałów audiowizualnych. Administratorem danych pozyskanych w związku z emisją tych materiałów jest TVN.
Ta strona używa plików cookie. Zapisywanie plików cookies można zablokować, zmieniając ustawienia przeglądarki.
Piotr LitwicMuzeum KinematografiiMakuFly Marcin MakowskiKrzysztof Wellman