Wyszukiwaniex

Proszę wpisać poszukiwane słowo lub jego fragment.

Opcja fragment pozwala wyszukać każde wystąpienie poszukiwanego wyrażenia.

Opcja początek pozwala wyszukać wszystkie tytuły i nazwiska rozpoczynające się od wyszukiwanego wyrażenia.

Opcja dokładnie wyszukuje tylko te filmy i osoby, których tytuły, imiona i/lub nazwiska są takie same jak wyszukiwane wyrażenie.

WAŻNE! Proszę pamiętać, że każda osoba wpisana jest do bazy w formie „nazwisko, imię”. Wyszukując osoby w opcji początek należy wpisać jej nazwisko lub jego początkowy fragment, w opcji dokładnie należy wpisać np. Kowalski, Jan (nie Jan Kowalski). W tej opcji wpisanie przecinka i spacji JEST KONIECZNE.

Szukaj w bazie

KILLEVIPPEN

  • Spektakl telewizyjny
  • Rok produkcji:
    1994
  • Barwny, 47 min

Oryginalny spektakl, przygotowany przede wszystkim z myślą o dzieciach niesłyszących. Wszystkie sceny rozgrywane są jednocześnie w języku migowym oraz mówionym, tak aby widowisko było zrozumiałe również dla widzów słyszących. Jest to pierwsza tego typu realizacja w Telewizyjnym Teatrze dla Dzieci. Scenariusz widowiska na motywach popularnej powieści Astrid Lindgren "Nils Paluszek" w przekładzie Ireny Wyszomirskiej napisała znana aktorka Maria Ciunelis. Ona te reżyserowała przedstawienie (debiut reżyserski) i wystąpiła w roli Nilsa, również posługując się językiem migowym. "Killevippen" to magiczne słowo-klucz, które otwiera serca i łączy więzami przyjaźni osoby samotne i nieszczęśliwe. Bohaterką wzruszającej opowieści jest mała Marta. Dziewczynka żyje w świecie ciszy - ona i jej rodzice nie słyszą. Jak wiele dzieci w jej wieku, całe dnie spędza w domu sama. Pewnego razu, gdy rodzice wychodzą do pracy, w pokoju dziewczynki pojawia się sympatyczny duszek Nils, zwany Paluszkiem. Dzięki niemu Marta już nigdy nie będzie tak bardzo samotna. W widowisku rolę tę interesująco zagrała niesłysząca dziewczynka, Monika Majer. [PAT]

Ekipa
pełna | skrócona | schowaj

Pierwowzory
schowaj

Pierwowzór
NILS PALUSZEK
Powieść
AutorAstrid Lindgren
PrzekładIrena Wyszomirska
2017.02.11 01:34:09
© 1998-2021 Państwowa Wyższa Szkoła Filmowa, Telewizyjna i Teatralna im. Leona Schillera w Łodzi.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl jest bazą danych chronioną przepisami Ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych (Dz. U. 2001 nr 128 poz. 1402). Kopiowanie treści zawartych w serwisie bez zgody redakcji zabronione. Kopiowanie i wykorzystywanie fotosów oraz materiałów audiowizualnych zamieszczonych w serwisie bezwzględnie zabronione, z zastrzeżeniem wyjątków przewidzianych przez prawo. Cytowanie fragmentów treści zawartych w serwisie wymaga zgody redakcji. W każdym przypadku konieczne jest podanie źródła w podpisie pod cytowanym fragmentem. W przypadku portali internetowych żródło musi być linkiem do serwisu filmpolski.pl.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl działa na podstawie art. 2 Ustawy z dnia 10 maja 2018 r. o ochronie danych osobowych (Dz.U. 2018 poz. 1000).
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl współpracuje z TVN w zakresie publikacji promocyjnych materiałów audiowizualnych. Administratorem danych pozyskanych w związku z emisją tych materiałów jest TVN.
Ta strona używa plików cookie. Zapisywanie plików cookies można zablokować, zmieniając ustawienia przeglądarki.
Krzysztof WellmanKrzysztof WiktorGlinka Agencye-teatr.pl