Wyszukiwaniex

Proszę wpisać poszukiwane słowo lub jego fragment.

Opcja fragment pozwala wyszukać każde wystąpienie poszukiwanego wyrażenia.

Opcja początek pozwala wyszukać wszystkie tytuły i nazwiska rozpoczynające się od wyszukiwanego wyrażenia.

Opcja dokładnie wyszukuje tylko te filmy i osoby, których tytuły, imiona i/lub nazwiska są takie same jak wyszukiwane wyrażenie.

WAŻNE! Proszę pamiętać, że każda osoba wpisana jest do bazy w formie „nazwisko, imię”. Wyszukując osoby w opcji początek należy wpisać jej nazwisko lub jego początkowy fragment, w opcji dokładnie należy wpisać np. Kowalski, Jan (nie Jan Kowalski). W tej opcji wpisanie przecinka i spacji JEST KONIECZNE.

Szukaj w bazie

SESJA KASTINGOWA

  • Spektakl telewizyjny
  • Rok produkcji:
    2002
  • Premiera:
    2003. 02. 24
  • Barwny, 78 min

Nowatorski w formie spektakl, niemal z pogranicza eksperymentu artystycznego, w którym fikcja miesza się z wykreowaną rzeczywistością, a bohaterowie grają samych siebie i poprzez ekran "konwersują" z widzem. W czołówce dominują nazwiska młodych, początkujących aktorów, bo też o nich jest ten spektakl. "Sesja kastingowa" to bowiem opowieść o niewesołej sytuacji absolwentów szkół aktorskich, którzy stawiają dopiero pierwsze kroki w zawodzie, usiłują zdobyć pierwsze role, zarobić występami pierwsze pieniądze. Szybko przekonują się, jak jest to trudne, ile ich czeka rozczarowań i upokorzeń na drodze do sławy, której smaku być może nigdy nie poznają.
Grupa świeżo upieczonych aktorów przybywa z różnych miast do Warszawy, gdzie chcą wziąć udział w naborze kandydatów do nowego serialu. Jest wśród nich Paweł, sympatyczny blondyn z Radomia, który zostawił tam swoją dziewczynę Beatę, również początkującą aktorkę. Paweł chce spróbować szczęścia w stolicy, Beata niecierpliwie czeka na pomyślne wieści od niego. W ciągu kilkudniowego pobytu w Warszawie chłopak uczestniczy kolejno w kastingu do serialu, filmu fabularnego, spektaklu teatru telewizji, w konkursie na prezentera, a nawet w naborze chętnych do występu w reklamie bielizny, ale rychło uświadamia sobie, że choć bardzo pragnie zdobyć rolę, zaistnieć w zawodzie, nie potrafi zaakceptować wszystkich, czasami idiotycznych, kiedy indziej cynicznych bądź ubliżających jego godności żądań producentów i reżyserów. Wprawdzie powtarza sobie, że jest "człowiekiem do wynajęcia" i jako aktor musi umieć zagrać wszystko, ale ciągle buntuje się przeciwko przedmiotowemu traktowaniu. Podobne stresy, niepokoje i rozterki przeżywają jego młodzi koledzy, jedni mniej, inni bardziej odporni i gotowi do kompromisów. Miają jednak kolejne dni, a Paweł wciąż nie ma dla Beaty radosnych wieści. [PAT]

Ekipa
pełna | skrócona | schowaj

Varia
pokaż

2022.05.21 05:35:17
© 1998-2022 Państwowa Wyższa Szkoła Filmowa, Telewizyjna i Teatralna im. Leona Schillera w Łodzi.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl jest bazą danych chronioną przepisami Ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych (Dz. U. 2001 nr 128 poz. 1402). Kopiowanie treści zawartych w serwisie bez zgody redakcji zabronione. Kopiowanie i wykorzystywanie fotosów oraz materiałów audiowizualnych zamieszczonych w serwisie bezwzględnie zabronione, z zastrzeżeniem wyjątków przewidzianych przez prawo. Cytowanie fragmentów treści zawartych w serwisie wymaga zgody redakcji. W każdym przypadku konieczne jest podanie źródła w podpisie pod cytowanym fragmentem. W przypadku portali internetowych żródło musi być linkiem do serwisu filmpolski.pl.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl działa na podstawie art. 2 Ustawy z dnia 10 maja 2018 r. o ochronie danych osobowych (Dz.U. 2018 poz. 1000).
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl współpracuje z TVN w zakresie publikacji promocyjnych materiałów audiowizualnych. Administratorem danych pozyskanych w związku z emisją tych materiałów jest TVN.
Ta strona używa plików cookie. Zapisywanie plików cookies można zablokować, zmieniając ustawienia przeglądarki.
Fotos-Art Robert PakaPiotr LitwicMuzeum KinematografiiMakuFly Marcin Makowski