Wyszukiwaniex

Proszę wpisać poszukiwane słowo lub jego fragment.

Opcja fragment pozwala wyszukać każde wystąpienie poszukiwanego wyrażenia.

Opcja początek pozwala wyszukać wszystkie tytuły i nazwiska rozpoczynające się od wyszukiwanego wyrażenia.

Opcja dokładnie wyszukuje tylko te filmy i osoby, których tytuły, imiona i/lub nazwiska są takie same jak wyszukiwane wyrażenie.

WAŻNE! Proszę pamiętać, że każda osoba wpisana jest do bazy w formie „nazwisko, imię”. Wyszukując osoby w opcji początek należy wpisać jej nazwisko lub jego początkowy fragment, w opcji dokładnie należy wpisać np. Kowalski, Jan (nie Jan Kowalski). W tej opcji wpisanie przecinka i spacji JEST KONIECZNE.

Szukaj w bazie

TOWARZYSTWO PANA BRZECHWY

  • Spektakl telewizyjny
  • Rok produkcji:
    1995
  • Barwny, 38 min
    Spektakl zrealizowany przy współpracy Teatru Groteska w Krakowie.

Przygotowując scenariusz widowiska, Jan Polewka wybrał jego zdaniem najlepsze utwory dla dzieci niezrównanego mistrza, Jana Brzechwy (1898-1966). Osią dramaturgiczną spektaklu są przygody Pana Dropsa i jego trupy, włączono doń jednak także inne wiersze Brzechwy, które są inscenizowane jako teatrzyk w teatrze. Równolegle prezentują się więc dwie konkurencyjne kompanie teatralne. Występy trupy Braci Dropsów, starszych braci Tomka, przypominają radosne popisy młodych komediantów teatru wędrownego, którym szczególnie bliska jest tradycja dell'arte. W dalszej wędrówce teatr Braci Dropsów nawiązuje do modelu bardziej tradycyjnego, estradowego, a pojawiają się w nim trochę groteskowe postaci portierów, kelnerów czy urzędników. [PAT]

Ekipa
pełna | skrócona | schowaj

Pierwowzory
schowaj

Pierwowzór
Wiersze Jana Brzechwy
AutorJan Brzechwa
2018.09.21 23:57:59
© 1998-2021 Państwowa Wyższa Szkoła Filmowa, Telewizyjna i Teatralna im. Leona Schillera w Łodzi.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl jest bazą danych chronioną przepisami Ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych (Dz. U. 2001 nr 128 poz. 1402). Kopiowanie treści zawartych w serwisie bez zgody redakcji zabronione. Kopiowanie i wykorzystywanie fotosów oraz materiałów audiowizualnych zamieszczonych w serwisie bezwzględnie zabronione, z zastrzeżeniem wyjątków przewidzianych przez prawo. Cytowanie fragmentów treści zawartych w serwisie wymaga zgody redakcji. W każdym przypadku konieczne jest podanie źródła w podpisie pod cytowanym fragmentem. W przypadku portali internetowych żródło musi być linkiem do serwisu filmpolski.pl.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl działa na podstawie art. 2 Ustawy z dnia 10 maja 2018 r. o ochronie danych osobowych (Dz.U. 2018 poz. 1000).
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl współpracuje z TVN w zakresie publikacji promocyjnych materiałów audiowizualnych. Administratorem danych pozyskanych w związku z emisją tych materiałów jest TVN.
Ta strona używa plików cookie. Zapisywanie plików cookies można zablokować, zmieniając ustawienia przeglądarki.
Piotr LitwicMuzeum KinematografiiMakuFly Marcin MakowskiKrzysztof Wellman