Wyszukiwaniex

Proszę wpisać poszukiwane słowo lub jego fragment.

Opcja fragment pozwala wyszukać każde wystąpienie poszukiwanego wyrażenia.

Opcja początek pozwala wyszukać wszystkie tytuły i nazwiska rozpoczynające się od wyszukiwanego wyrażenia.

Opcja dokładnie wyszukuje tylko te filmy i osoby, których tytuły, imiona i/lub nazwiska są takie same jak wyszukiwane wyrażenie.

WAŻNE! Proszę pamiętać, że każda osoba wpisana jest do bazy w formie „nazwisko, imię”. Wyszukując osoby w opcji początek należy wpisać jej nazwisko lub jego początkowy fragment, w opcji dokładnie należy wpisać np. Kowalski, Jan (nie Jan Kowalski). W tej opcji wpisanie przecinka i spacji JEST KONIECZNE.

Szukaj w bazie

NASZA SZKAPA

  • Spektakl telewizyjny
  • Rok produkcji:
    1995
  • 43 min

Nowa telewizyjna adaptacja opowiadania, które od lat należy do kanonu lektur szkolnych. Są w tej opowieści o losach rodziny zubożałego woźnicy z warszawskiego Powiśla tony tragiczne. Mali bohaterowie na równi z rodzicami muszą przejść brutalną próbę życia. A jednak zło, które jest nieodłącznym atrybutem świata dorosłych, nie ma przystępu do dziecięcej arkadii. Dla chłopców liczy się to, że są kochani i mają kogo kochać. Chora matka i nieprzystępny ojciec rzadko zdobywają się na czulszy gest, ale w stajni zawsze czeka na swoich ulubieńców kobyła. "Jesteś piękna i bardzo cię kocham" - mówi Piotruś. Świat małych Mostowiaków, choć poddawany dramatycznym wstrząsom, nie traci nic ze swej urody i fantazji. Do czasu, gdy zajrzy doń śmierć. Kiedy pozbawione matki dzieci staną wobec groźby utraty ukochanej starej szkapy. [PAT]

Ekipa
pełna | skrócona | schowaj

Pierwowzory
schowaj

Pierwowzór
NASZA SZKAPA
AutorMaria Konopnicka
2017.02.11 01:32:54
© 1998-2021 Państwowa Wyższa Szkoła Filmowa, Telewizyjna i Teatralna im. Leona Schillera w Łodzi.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl jest bazą danych chronioną przepisami Ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych (Dz. U. 2001 nr 128 poz. 1402). Kopiowanie treści zawartych w serwisie bez zgody redakcji zabronione. Kopiowanie i wykorzystywanie fotosów oraz materiałów audiowizualnych zamieszczonych w serwisie bezwzględnie zabronione, z zastrzeżeniem wyjątków przewidzianych przez prawo. Cytowanie fragmentów treści zawartych w serwisie wymaga zgody redakcji. W każdym przypadku konieczne jest podanie źródła w podpisie pod cytowanym fragmentem. W przypadku portali internetowych żródło musi być linkiem do serwisu filmpolski.pl.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl działa na podstawie art. 2 Ustawy z dnia 10 maja 2018 r. o ochronie danych osobowych (Dz.U. 2018 poz. 1000).
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl współpracuje z TVN w zakresie publikacji promocyjnych materiałów audiowizualnych. Administratorem danych pozyskanych w związku z emisją tych materiałów jest TVN.
Ta strona używa plików cookie. Zapisywanie plików cookies można zablokować, zmieniając ustawienia przeglądarki.
Krzysztof WiktorGlinka Agencye-teatr.plInstytut Teatralny im. Zbigniewa Raszewskiego