Wyszukiwaniex

Proszę wpisać poszukiwane słowo lub jego fragment.

Opcja fragment pozwala wyszukać każde wystąpienie poszukiwanego wyrażenia.

Opcja początek pozwala wyszukać wszystkie tytuły i nazwiska rozpoczynające się od wyszukiwanego wyrażenia.

Opcja dokładnie wyszukuje tylko te filmy i osoby, których tytuły, imiona i/lub nazwiska są takie same jak wyszukiwane wyrażenie.

WAŻNE! Proszę pamiętać, że każda osoba wpisana jest do bazy w formie „nazwisko, imię”. Wyszukując osoby w opcji początek należy wpisać jej nazwisko lub jego początkowy fragment, w opcji dokładnie należy wpisać np. Kowalski, Jan (nie Jan Kowalski). W tej opcji wpisanie przecinka i spacji JEST KONIECZNE.

Szukaj w bazie

ŁOWCA JASNOWIDZÓW

  • Spektakl telewizyjny
  • Rok produkcji:
    1995
  • Premiera:
    1995. 09. 18
  • Barwny, 76 min

Kameralny dramat, mający rysy sensacyjnego science fiction z wplecionymi wątkami historycznymi. Jacek Koprowicz swoje zainteresowania parapsychologią, życiem pozagrobowym i zjawiskami niewytłumaczalnymi z naukowego punktu widzenia wykorzystał także w sztuce "Łowca jasnowidzów". Historia opowiedziana w tym dramacie częściowo nawiązuje do autentycznych wydarzeń z okresu II wojny światowej. Akcja toczy się współcześnie w Niemczech. Na plantacji cyprysów, używanych do wyplatania wieńców żałobnych spotykają się dwaj mężczyźni, Heinrich Bohne i Piotr Michalski - młody, pracujący u niego Polak, który stara się o obywatelstwo niemieckie. Pracodawca biegle zna polski, w czasie II wojny światowej wielokrotnie stykał się z Polakami. Pracował jako...łowca jasnowidzów, bardzo cenionych przez hitlerowskie władze. Po prostu poszukiwał ludzi o zdolnościach paranormalnych, którzy byli wykorzystywani przez tajne służby. Poznał kulisy mordu w Katyniu, znał rodzinę Piotra Michalskiego. [PAT]

Ekipa
pełna | skrócona | schowaj

Pierwowzory
schowaj

Pierwowzór
ŁOWCA JASNOWIDZÓW
AutorJacek Koprowicz
2020.10.24 00:35:46
© 1998-2021 Państwowa Wyższa Szkoła Filmowa, Telewizyjna i Teatralna im. Leona Schillera w Łodzi.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl jest bazą danych chronioną przepisami Ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych (Dz. U. 2001 nr 128 poz. 1402). Kopiowanie treści zawartych w serwisie bez zgody redakcji zabronione. Kopiowanie i wykorzystywanie fotosów oraz materiałów audiowizualnych zamieszczonych w serwisie bezwzględnie zabronione, z zastrzeżeniem wyjątków przewidzianych przez prawo. Cytowanie fragmentów treści zawartych w serwisie wymaga zgody redakcji. W każdym przypadku konieczne jest podanie źródła w podpisie pod cytowanym fragmentem. W przypadku portali internetowych żródło musi być linkiem do serwisu filmpolski.pl.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl działa na podstawie art. 2 Ustawy z dnia 10 maja 2018 r. o ochronie danych osobowych (Dz.U. 2018 poz. 1000).
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl współpracuje z TVN w zakresie publikacji promocyjnych materiałów audiowizualnych. Administratorem danych pozyskanych w związku z emisją tych materiałów jest TVN.
Ta strona używa plików cookie. Zapisywanie plików cookies można zablokować, zmieniając ustawienia przeglądarki.
Glinka Agencye-teatr.plInstytut Teatralny im. Zbigniewa RaszewskiegoStowarzyszenie Autorw Zdj Filmowych