Wyszukiwaniex

Proszę wpisać poszukiwane słowo lub jego fragment.

Opcja fragment pozwala wyszukać każde wystąpienie poszukiwanego wyrażenia.

Opcja początek pozwala wyszukać wszystkie tytuły i nazwiska rozpoczynające się od wyszukiwanego wyrażenia.

Opcja dokładnie wyszukuje tylko te filmy i osoby, których tytuły, imiona i/lub nazwiska są takie same jak wyszukiwane wyrażenie.

WAŻNE! Proszę pamiętać, że każda osoba wpisana jest do bazy w formie „nazwisko, imię”. Wyszukując osoby w opcji początek należy wpisać jej nazwisko lub jego początkowy fragment, w opcji dokładnie należy wpisać np. Kowalski, Jan (nie Jan Kowalski). W tej opcji wpisanie przecinka i spacji JEST KONIECZNE.

Szukaj w bazie

KRÓLEWSKIE ECHO

  • Spektakl telewizyjny
  • Rok produkcji:
    1995
  • 50 min

Scenariusz na podstawie własnej sztuki napisali autorzy ukrywający się pod pseudonimem A.B.Krzybol. Spektakl został zrealizowany w pięknych wnętrzach i plenerach warszawskich Łazienek. Obok znakomitych dorosłych aktorów występują bardzo naturalne w swoich rolach dzieci. Atrakcyjność przedstawienia podnoszą również melodyjne piosenki. W niezwykłym królestwie rządził Król, który nie radził sobie właściwie z żadnym problemem, ale pilnie słuchał dobrych rad Echa. Któregoś dnia monarcha zapragnął odpocząć i oddać władzę następcom. Również ten królewski kłopot rozwiązało Echo, doradzając wydanie córki za mąż. Rozsądny plan pokrzyżowali jednak Czarny Ryczerz i leśne Licho. Uwięziwszy Echo, nieomal doprowadzili do ślubu Czarnego Rycerza z Księżniczką. Na szczęście w porę pospieszyła z pomocą królewska Niania, obmyślając sprytny fortel. Jak widać, nawet nieudacznicy, jeśli mają mądrych doradców, mogą wyjść zwycięsko z wszelkich opresji. [PAT]

Ekipa
pełna | skrócona | schowaj

Pierwowzory
schowaj

Pierwowzór
KRÓLEWSKIE ECHO
AutorA. B. Krzybol
2017.02.11 01:32:42
© 1998-2022 Państwowa Wyższa Szkoła Filmowa, Telewizyjna i Teatralna im. Leona Schillera w Łodzi.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl jest bazą danych chronioną przepisami Ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych (Dz. U. 2001 nr 128 poz. 1402). Kopiowanie treści zawartych w serwisie bez zgody redakcji zabronione. Kopiowanie i wykorzystywanie fotosów oraz materiałów audiowizualnych zamieszczonych w serwisie bezwzględnie zabronione, z zastrzeżeniem wyjątków przewidzianych przez prawo. Cytowanie fragmentów treści zawartych w serwisie wymaga zgody redakcji. W każdym przypadku konieczne jest podanie źródła w podpisie pod cytowanym fragmentem. W przypadku portali internetowych żródło musi być linkiem do serwisu filmpolski.pl.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl działa na podstawie art. 2 Ustawy z dnia 10 maja 2018 r. o ochronie danych osobowych (Dz.U. 2018 poz. 1000).
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl współpracuje z TVN w zakresie publikacji promocyjnych materiałów audiowizualnych. Administratorem danych pozyskanych w związku z emisją tych materiałów jest TVN.
Ta strona używa plików cookie. Zapisywanie plików cookies można zablokować, zmieniając ustawienia przeglądarki.
Fotos-Art Robert PakaPiotr LitwicMuzeum KinematografiiMakuFly Marcin Makowski