Wyszukiwaniex

Proszę wpisać poszukiwane słowo lub jego fragment.

Opcja fragment pozwala wyszukać każde wystąpienie poszukiwanego wyrażenia.

Opcja początek pozwala wyszukać wszystkie tytuły i nazwiska rozpoczynające się od wyszukiwanego wyrażenia.

Opcja dokładnie wyszukuje tylko te filmy i osoby, których tytuły, imiona i/lub nazwiska są takie same jak wyszukiwane wyrażenie.

WAŻNE! Proszę pamiętać, że każda osoba wpisana jest do bazy w formie „nazwisko, imię”. Wyszukując osoby w opcji początek należy wpisać jej nazwisko lub jego początkowy fragment, w opcji dokładnie należy wpisać np. Kowalski, Jan (nie Jan Kowalski). W tej opcji wpisanie przecinka i spacji JEST KONIECZNE.

Szukaj w bazie

KRÓLEWNA Z LEŚNEJ KRAINY

  • Spektakl telewizyjny
  • Rok produkcji:
    1995
  • 29 min

Królowa Allacyndelina postanawia ożenić swojego syna. Wysyła małżonka w podróż, aby przywiózł godną synową. Jednak po drodze król popada w tarapaty. Naraża się Leśnemu Lichu, które poprzysięga mu zemstę. Wreszcie pewnego dnia strudzony monarcha wraz z marszałkiem trafiają do chatki leśniczego. Spotykają się tu z bardzo serdecznym przyjęciem. Córki gospodarza dogadzają gościom, karmiąc ich wiejskimi potrawami. Król, który nie cierpi dworskiego ceremoniału, rad by zostać u gościnnego leśnika jak najdłużej. Na myśl zaś o dalszych niewygodach podróży, przechodzi go prawdziwy dreszcz. Lekarstwo na królewski frasunek znajduje marszałek. Proponuje swemu panu, by zabrać do zamku Dorotkę - jedną z córek leśniczego i przedstawić ją jako księżniczkę. W końcu jej ojciec jest panem puszczy, a zatem i dziewczynę można uznać za królewnę leśnej krainy. Król chętnie podchwytuje pomysł, obaj z marszałkiem wracają na zamek z Dorotką. Królowa Allacyndelina początkowo nie odkrywa podstępu i - mimo wątpliwości - akceptuje córkę leśnika jako przyszłą synową. Jednak Leśne Licho nie śpi. [PAT]

Ekipa
pełna | skrócona | schowaj

Pierwowzory
schowaj

Pierwowzór
KRÓLEWNA Z LEŚNEJ KRAINY
AutorAnna Karwińska
2017.02.11 01:32:41
© 1998-2021 Państwowa Wyższa Szkoła Filmowa, Telewizyjna i Teatralna im. Leona Schillera w Łodzi.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl jest bazą danych chronioną przepisami Ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych (Dz. U. 2001 nr 128 poz. 1402). Kopiowanie treści zawartych w serwisie bez zgody redakcji zabronione. Kopiowanie i wykorzystywanie fotosów oraz materiałów audiowizualnych zamieszczonych w serwisie bezwzględnie zabronione, z zastrzeżeniem wyjątków przewidzianych przez prawo. Cytowanie fragmentów treści zawartych w serwisie wymaga zgody redakcji. W każdym przypadku konieczne jest podanie źródła w podpisie pod cytowanym fragmentem. W przypadku portali internetowych żródło musi być linkiem do serwisu filmpolski.pl.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl działa na podstawie art. 2 Ustawy z dnia 10 maja 2018 r. o ochronie danych osobowych (Dz.U. 2018 poz. 1000).
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl współpracuje z TVN w zakresie publikacji promocyjnych materiałów audiowizualnych. Administratorem danych pozyskanych w związku z emisją tych materiałów jest TVN.
Ta strona używa plików cookie. Zapisywanie plików cookies można zablokować, zmieniając ustawienia przeglądarki.
Krzysztof WellmanKrzysztof WiktorGlinka Agencye-teatr.pl