Wyszukiwaniex

Proszę wpisać poszukiwane słowo lub jego fragment.

Opcja fragment pozwala wyszukać każde wystąpienie poszukiwanego wyrażenia.

Opcja początek pozwala wyszukać wszystkie tytuły i nazwiska rozpoczynające się od wyszukiwanego wyrażenia.

Opcja dokładnie wyszukuje tylko te filmy i osoby, których tytuły, imiona i/lub nazwiska są takie same jak wyszukiwane wyrażenie.

WAŻNE! Proszę pamiętać, że każda osoba wpisana jest do bazy w formie „nazwisko, imię”. Wyszukując osoby w opcji początek należy wpisać jej nazwisko lub jego początkowy fragment, w opcji dokładnie należy wpisać np. Kowalski, Jan (nie Jan Kowalski). W tej opcji wpisanie przecinka i spacji JEST KONIECZNE.

Szukaj w bazie

GELSOMINO W KRAINIE KŁAMCZUCHÓW

  • Spektakl telewizyjny
  • Rok produkcji:
    1995
  • 41 min

Adaptacja baśni włoskiego pisarza, autora tłumaczonych na wiele języków zbiorów poetyckich i bajek dla dzieci oraz wnikliwych szkiców na temat literatury dziecięcej. Gianni Rodari (1929-80) znany jest polskim czytelnikom przede wszystkim jako twórca "Opowieści o Cebulinku", "Bajek na telefon" i najgłośniejszej jego książki "Gelsomino w Krainie Kłamczuchów".
Jest to historia chłopca, który pewnego dnia odkrywa nie spotykaną siłę swego głosu. Ten potężny głos w życiu codziennym przysparza mu wielu kłopotów. Rusza więc w świat i dociera do Krainy Kłamczuchów. Tutaj moc jego głosu przydaje się znakomicie. Gelsomino bez skrupułów niszczy swoim śpiewem więzienie, burzy pałac samozwańczego króla Giacomone i uwalnia ludzi bezprawnie zamkniętych w domu dla obłąkanych. Zwalcza tyranię, kładzie kres kłamstwu. Gazety przestają podawać fałszywe informacje, ludzie zaczynają nazywać rzeczy po imieniu, nawet psy na nowo uczą się szczekać, a koty miauczeć. [PAT]

Ekipa
pełna | skrócona | schowaj

Pierwowzory
schowaj

Pierwowzór
GELSOMINO W KRAINIE KŁAMCZUCHÓW
AutorGianni Rodari
PrzekładHanna Ożogowska
2023.01.18 00:17:47
© 1998-2023 Państwowa Wyższa Szkoła Filmowa, Telewizyjna i Teatralna im. Leona Schillera w Łodzi.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl jest bazą danych chronioną przepisami Ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych (Dz. U. 2001 nr 128 poz. 1402). Kopiowanie treści zawartych w serwisie bez zgody redakcji zabronione. Kopiowanie i wykorzystywanie fotosów oraz materiałów audiowizualnych zamieszczonych w serwisie bezwzględnie zabronione, z zastrzeżeniem wyjątków przewidzianych przez prawo. Cytowanie fragmentów treści zawartych w serwisie wymaga zgody redakcji. W każdym przypadku konieczne jest podanie źródła w podpisie pod cytowanym fragmentem. W przypadku portali internetowych żródło musi być linkiem do serwisu filmpolski.pl.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl działa na podstawie art. 2 Ustawy z dnia 10 maja 2018 r. o ochronie danych osobowych (Dz.U. 2018 poz. 1000).
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl współpracuje z TVN w zakresie publikacji promocyjnych materiałów audiowizualnych. Administratorem danych pozyskanych w związku z emisją tych materiałów jest TVN.
Ta strona używa plików cookie. Zapisywanie plików cookies można zablokować, zmieniając ustawienia przeglądarki.
Glinka Agencye-teatr.plInstytut Teatralny im. Zbigniewa RaszewskiegoStowarzyszenie Autorw Zdj Filmowych