Wyszukiwaniex

Proszę wpisać poszukiwane słowo lub jego fragment.

Opcja fragment pozwala wyszukać każde wystąpienie poszukiwanego wyrażenia.

Opcja początek pozwala wyszukać wszystkie tytuły i nazwiska rozpoczynające się od wyszukiwanego wyrażenia.

Opcja dokładnie wyszukuje tylko te filmy i osoby, których tytuły, imiona i/lub nazwiska są takie same jak wyszukiwane wyrażenie.

WAŻNE!
W tytułach filmów w wyszukiwarce nie uwzględniamy występujących w nich znaków przestankowych.
Proszę pamiętać, że każda osoba wpisana jest do bazy w formie „nazwisko, imię”. Wyszukując osoby w opcji początek należy wpisać jej nazwisko lub jego początkowy fragment, w opcji dokładnie należy wpisać np. Kowalski, Jan (nie Jan Kowalski). W tej opcji wpisanie przecinka i spacji JEST KONIECZNE.

Szukaj w bazie

CISZA

  • Spektakl telewizyjny
  • Rok produkcji:
    1995
  • 52 min

Ostatnia ukończona praca dla telewizji tragicznie zmarłego w lutym 1995 r. Pawła Trzaski, 37-letniego reżysera i scenarzysty. Autorski spektakl twórcy prezentowanego wcześniej w Teatrze dla Dzieci udanego "przedstawienia rodzinnego" - "Na razie w porządku, mamo". Był członkiem Zespołu Filmowego "Oko", pracował jako asystent reżysera przy "Seksmisji" i obu "Vabankach" Juliusza Machulskiego, był drugim reżyserem "Przyjaciela wesołego diabła" Jerzego Łukaszewicza. Absolwent praskiej szkoły filmowej, reżyserował przedstawienia w "dorosłym" Teatrze TV ("Jak w złym śnie", "Kłamczucha"), seriale ("Klatka", "Spotkania ze Szwejkiem"), filmy fabularne ("Smacznego, telewizorku", "Rififi po sześćdziesiątce") i dokumentalne ("Hrabal", "Rozwód aksamitny", "Słowacja - pół roku samodzielności, rok rządów Mecziara").
"Cisza" to przedstawienie adresowane przede wszystkim do młodzieży, choć nie tylko. W spektaklu w interesujący sposób wykorzystano teledysk zespołu Lady Pank "Młode orły" w reżyserii Waldemara Strońskiego. Luiza, obiecująca piosenkarka rockowa, zostaje ciężko ranna w wypadku motocyklowym, który spowodował jej chłopak Sebastian, również muzyk zespołu rockowego. Trafia do szpitala, między nią a młodym lekarzem zaczyna rodzić się uczucie. Najistotniejszym problemem sztuki jest konfrontacja postaw, przeciwstawienie powierzchownej uczuciowości i autentycznego zaangażowania i zainteresowania drugim człowiekiem. Kluczem do tej opowieści jest teledysk, symbolizujący świat wyobraźni i marzeń. Równolegle toczy się prawdziwe życie, które nie skąpi młodym ludziom przeżyć gorzkich i bolesnych, ale też pięknych. Jest to spektakl o przenikaniu się tych dwóch światów i o miłości - jednej, która gaśnie, bo chyba nie była prawdziwa, i drugiej, która się rodzi i niesie nowe nadzieje. [PAT]

Ekipa
pełna | skrócona | schowaj

Varia
pokaż

2024.06.06 00:43:55
© 1998-2024 Państwowa Wyższa Szkoła Filmowa, Telewizyjna i Teatralna im. Leona Schillera w Łodzi.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl jest bazą danych chronioną przepisami Ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych (Dz. U. 2001 nr 128 poz. 1402). Kopiowanie treści zawartych w serwisie bez zgody redakcji zabronione. Kopiowanie i wykorzystywanie fotosów oraz materiałów audiowizualnych zamieszczonych w serwisie bezwzględnie zabronione, z zastrzeżeniem wyjątków przewidzianych przez prawo. Cytowanie fragmentów treści zawartych w serwisie wymaga zgody redakcji. W każdym przypadku konieczne jest podanie źródła w podpisie pod cytowanym fragmentem. W przypadku portali internetowych żródło musi być linkiem do serwisu filmpolski.pl.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl działa na podstawie art. 2 Ustawy z dnia 10 maja 2018 r. o ochronie danych osobowych (Dz.U. 2018 poz. 1000).
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl współpracuje z TVN w zakresie publikacji promocyjnych materiałów audiowizualnych. Administratorem danych pozyskanych w związku z emisją tych materiałów jest TVN.

Informacja o zasadach publikacji linków i danych adresowych w serwisie filmpolski.pl w ramach pakietu premium.

Ta strona używa plików cookie. Zapisywanie plików cookies można zablokować, zmieniając ustawienia przeglądarki.