Wyszukiwaniex

Proszę wpisać poszukiwane słowo lub jego fragment.

Opcja fragment pozwala wyszukać każde wystąpienie poszukiwanego wyrażenia.

Opcja początek pozwala wyszukać wszystkie tytuły i nazwiska rozpoczynające się od wyszukiwanego wyrażenia.

Opcja dokładnie wyszukuje tylko te filmy i osoby, których tytuły, imiona i/lub nazwiska są takie same jak wyszukiwane wyrażenie.

WAŻNE!
W tytułach filmów w wyszukiwarce nie uwzględniamy występujących w nich znaków przestankowych.
Proszę pamiętać, że każda osoba wpisana jest do bazy w formie „nazwisko, imię”. Wyszukując osoby w opcji początek należy wpisać jej nazwisko lub jego początkowy fragment, w opcji dokładnie należy wpisać np. Kowalski, Jan (nie Jan Kowalski). W tej opcji wpisanie przecinka i spacji JEST KONIECZNE.

Szukaj w bazie

TAŃCZYŁEM

  • Spektakl telewizyjny
  • Rok produkcji:
    1996
  • Premiera:
    1998. 04. 09
  • 72 min

Przeklęty błazen, wstrętny, wyrachowany staruch, który zatruwa ludziom życie... Ellen, synowa Daniela, stanwczo domaga się, aby Tom niezwłocznie załatwił umieszczenie ojca w domu starców. "Król walca", niegdyś popularny tancerz rewiowy, po przeszło 20 latach niespodziewanie powrócił do domu, rzekomo z krótką wizytą. Naprawdę wcale nie zamierza się stąd ruszać, zwłaszcza przenosić się do przytułku w Uśmiechniętej Dolinie. Na znak protestu przeciwko planom młodych zabarykadował się w swoim pokoju jak w twierdzy. Nie wpuszcza nikogo prócz siostry staruszki i trzech zaufanych przyjaciół: osobistego lekarza, ojca duchownego i oddanego wielbiciela jego talentu. Trzej starsi panowie - skądinąd również niekonwencjonalne i niesłychanie barwne postaci - próbują oswoić Daniela z myślą. że z synem i synową pewnie nie wygra, ale on jest dobrej myśli. W ścisłej tajemnicy zdradza przyjaciołom, jak zamierza przeciągnąć Toma na swoją stronę, przy okazji dając wspaniały popis swoich umiejętności aktorskich. Z synem idzie mu dużo gorzej. Tom nie daje się nabrać na ojcowskie gierki i sztuczki. Czterdziestoletni mężczyzna chyba wciąż ma żal o to, że ojciec porzucił jego matkę, wybierając scenę: taniec, oklaski, podróże, a zamiast miłości dawał dziecku prezenty, kupowane w nędznych kioskach dworcowych pomiędzy jedną przesiadką a drugą. W poważnej, zapewne pierwszej w ich życiu szczerej rozmowie Daniel przyznaje, że popełnił wiele błędów. Żałuje, prosi o jeszcze jedną sznasę, obiecuje poprawę. Tom nie wierzy w szczerość jego intencji. Obaj desperacko bronią swoich racji, nawet wbrew sobie. [PAT]

Ekipa
pełna | skrócona | schowaj

Pierwowzory
schowaj

Pierwowzór
TAŃCZYŁEM
AutorEdwin O'Connor
PrzekładIrena Doleżal-Nowicka
2024.06.06 00:43:44
© 1998-2024 Państwowa Wyższa Szkoła Filmowa, Telewizyjna i Teatralna im. Leona Schillera w Łodzi.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl jest bazą danych chronioną przepisami Ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych (Dz. U. 2001 nr 128 poz. 1402). Kopiowanie treści zawartych w serwisie bez zgody redakcji zabronione. Kopiowanie i wykorzystywanie fotosów oraz materiałów audiowizualnych zamieszczonych w serwisie bezwzględnie zabronione, z zastrzeżeniem wyjątków przewidzianych przez prawo. Cytowanie fragmentów treści zawartych w serwisie wymaga zgody redakcji. W każdym przypadku konieczne jest podanie źródła w podpisie pod cytowanym fragmentem. W przypadku portali internetowych żródło musi być linkiem do serwisu filmpolski.pl.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl działa na podstawie art. 2 Ustawy z dnia 10 maja 2018 r. o ochronie danych osobowych (Dz.U. 2018 poz. 1000).
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl współpracuje z TVN w zakresie publikacji promocyjnych materiałów audiowizualnych. Administratorem danych pozyskanych w związku z emisją tych materiałów jest TVN.

Informacja o zasadach publikacji linków i danych adresowych w serwisie filmpolski.pl w ramach pakietu premium.

Ta strona używa plików cookie. Zapisywanie plików cookies można zablokować, zmieniając ustawienia przeglądarki.