Wyszukiwaniex

Proszę wpisać poszukiwane słowo lub jego fragment.

Opcja fragment pozwala wyszukać każde wystąpienie poszukiwanego wyrażenia.

Opcja początek pozwala wyszukać wszystkie tytuły i nazwiska rozpoczynające się od wyszukiwanego wyrażenia.

Opcja dokładnie wyszukuje tylko te filmy i osoby, których tytuły, imiona i/lub nazwiska są takie same jak wyszukiwane wyrażenie.

WAŻNE! Proszę pamiętać, że każda osoba wpisana jest do bazy w formie „nazwisko, imię”. Wyszukując osoby w opcji początek należy wpisać jej nazwisko lub jego początkowy fragment, w opcji dokładnie należy wpisać np. Kowalski, Jan (nie Jan Kowalski). W tej opcji wpisanie przecinka i spacji JEST KONIECZNE.

Szukaj w bazie

AGNIESZKA SKRAWEK NIEBA

  • Spektakl telewizyjny
  • Rok produkcji:
    1995
  • 48 min

Atrakcyjna propozycja dla małych widzów. Współczesna bajka zrealizowana w pięknych plenerach, ze świetnymi rolami Barbary Krafftówny i małej Joasi Sokołowskiej. Przejrzysta narracja, umiejętne różnicowane nastrojów i mądre przesłanie podane bez dydaktyzmu - ułatwiają odbiór i pomagają zaciekawić dziecko. Agnieszka mieszkała wraz z Babcią w chatce pod lasem. Nie był to jednak sielski widoczek. Każdy, kto wszedł w gąszcz drzew, ginął bez wieści. Wśród mieszkańców wioski krążyły opowieści, że na drugim końcu lasu mieszkają źli ludzie. Niektórzy, w tym ojciec dziewczynki, pragnąc poznać tajemnicę strasznej gęstwiny, przekroczyli niebezpieczną granicę i nigdy nie powrócili. Pewnego dnia dobra Wróżka podarowała Babci piękny, błękitny materiał na sukienkę dla Agnieszki - dziewczynka wyglądała w niej jak "skrawek nieba". Jednocześnie Wróżka poprosiła, aby Babcia powtórzyła wnuczce, że po tamtej stronie lasu żyją ludzie tacy sami jak wszędzie na świecie. Zaciekawiona dziewczynka znalazła się przypadkiem w tajemniczej krainie. Odnalazła chatkę - pułapkę, a w niej ojca i pozostałych zaginionych, których Czarownik uśpił kamiennym snem. Dobra Wróżka pomogła Agnieszce zdjąć z nich zły czar, wreszcie wszyscy dotarli na drugi kraniec lasu. Mieszkający tam ludzie tym różnili się od innych, że wymawiali słowa na opak. Brzmiało to dziwnie, ale nie przeszkadzało nikomu porozumiewać się z nimi. Wszak przy dobrej woli można pokonać każdą przeszkodę oddzielającą nas od ludzi. [PAT]

Ekipa
pełna | skrócona | schowaj

Pierwowzory
schowaj

Pierwowzór
AGNIESZKA SKRAWEK NIEBA
AutorKira Gałczyńska
2017.02.11 01:30:01
© 1998-2021 Państwowa Wyższa Szkoła Filmowa, Telewizyjna i Teatralna im. Leona Schillera w Łodzi.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl jest bazą danych chronioną przepisami Ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych (Dz. U. 2001 nr 128 poz. 1402). Kopiowanie treści zawartych w serwisie bez zgody redakcji zabronione. Kopiowanie i wykorzystywanie fotosów oraz materiałów audiowizualnych zamieszczonych w serwisie bezwzględnie zabronione, z zastrzeżeniem wyjątków przewidzianych przez prawo. Cytowanie fragmentów treści zawartych w serwisie wymaga zgody redakcji. W każdym przypadku konieczne jest podanie źródła w podpisie pod cytowanym fragmentem. W przypadku portali internetowych żródło musi być linkiem do serwisu filmpolski.pl.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl działa na podstawie art. 2 Ustawy z dnia 10 maja 2018 r. o ochronie danych osobowych (Dz.U. 2018 poz. 1000).
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl współpracuje z TVN w zakresie publikacji promocyjnych materiałów audiowizualnych. Administratorem danych pozyskanych w związku z emisją tych materiałów jest TVN.
Ta strona używa plików cookie. Zapisywanie plików cookies można zablokować, zmieniając ustawienia przeglądarki.
Muzeum KinematografiiMakuFly Marcin MakowskiKrzysztof WellmanKrzysztof Wiktor