Wyszukiwaniex

Proszę wpisać poszukiwane słowo lub jego fragment.

Opcja fragment pozwala wyszukać każde wystąpienie poszukiwanego wyrażenia.

Opcja początek pozwala wyszukać wszystkie tytuły i nazwiska rozpoczynające się od wyszukiwanego wyrażenia.

Opcja dokładnie wyszukuje tylko te filmy i osoby, których tytuły, imiona i/lub nazwiska są takie same jak wyszukiwane wyrażenie.

WAŻNE! Proszę pamiętać, że każda osoba wpisana jest do bazy w formie „nazwisko, imię”. Wyszukując osoby w opcji początek należy wpisać jej nazwisko lub jego początkowy fragment, w opcji dokładnie należy wpisać np. Kowalski, Jan (nie Jan Kowalski). W tej opcji wpisanie przecinka i spacji JEST KONIECZNE.

Szukaj w bazie

GŁOŚNA SPRAWA

  • Spektakl telewizyjny
  • Rok produkcji:
    1994
  • Premiera:
    1995. 01. 16
  • Barwny, 43 min

Poprzednia zrealizowana w Teatrze TV komedia Jerzego Niemczuka "Nieboskie stworzenie" została znakomicie przyjęta zarówno przez recenzentów, jak i widzów. "Głośna sprawa" również osadzona jest we współczesnych polskich realiach. Akcja dzieje się w dużym bloku w Warszawie, chociaż równie dobrze mogłaby rozgrywać się w każdym polskim mieście. Doskonale podpatrzone przez autora typy ludzkie - śmieszne i straszne w swoim zacietrzewieniu i głupocie - to sąsiedzi każdego z nas. Pretekstem do wejścia do ich mieszkań jest spontaniczna akcja zbierania podpisów przeciwko hałaśliwym lokatorom. Z jednego z lokali dochodzą mianowicie odgłosy uprawianej tam miłości. Pijackie awantury czy bezustannie warczące wiertła nikomu nie przeszkadzają. Głośna prokreacja - owszem. Łatwa w odbiorze komedia kryje głębszą myśl - potrzebę prawdziwej kultury współżycia międzyludzkiego i zwykłej tolerancji. Doskonałe aktorstwo uwiarygodnia każdy, najmniejszy nawet epizod. [PAT]

Ekipa
pełna | skrócona | schowaj

2022.05.21 05:33:36
© 1998-2022 Państwowa Wyższa Szkoła Filmowa, Telewizyjna i Teatralna im. Leona Schillera w Łodzi.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl jest bazą danych chronioną przepisami Ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych (Dz. U. 2001 nr 128 poz. 1402). Kopiowanie treści zawartych w serwisie bez zgody redakcji zabronione. Kopiowanie i wykorzystywanie fotosów oraz materiałów audiowizualnych zamieszczonych w serwisie bezwzględnie zabronione, z zastrzeżeniem wyjątków przewidzianych przez prawo. Cytowanie fragmentów treści zawartych w serwisie wymaga zgody redakcji. W każdym przypadku konieczne jest podanie źródła w podpisie pod cytowanym fragmentem. W przypadku portali internetowych żródło musi być linkiem do serwisu filmpolski.pl.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl działa na podstawie art. 2 Ustawy z dnia 10 maja 2018 r. o ochronie danych osobowych (Dz.U. 2018 poz. 1000).
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl współpracuje z TVN w zakresie publikacji promocyjnych materiałów audiowizualnych. Administratorem danych pozyskanych w związku z emisją tych materiałów jest TVN.
Ta strona używa plików cookie. Zapisywanie plików cookies można zablokować, zmieniając ustawienia przeglądarki.
Glinka Agencye-teatr.plInstytut Teatralny im. Zbigniewa RaszewskiegoStowarzyszenie Autorw Zdj Filmowych