Wyszukiwaniex

Proszę wpisać poszukiwane słowo lub jego fragment.

Opcja fragment pozwala wyszukać każde wystąpienie poszukiwanego wyrażenia.

Opcja początek pozwala wyszukać wszystkie tytuły i nazwiska rozpoczynające się od wyszukiwanego wyrażenia.

Opcja dokładnie wyszukuje tylko te filmy i osoby, których tytuły, imiona i/lub nazwiska są takie same jak wyszukiwane wyrażenie.

WAŻNE! Proszę pamiętać, że każda osoba wpisana jest do bazy w formie „nazwisko, imię”. Wyszukując osoby w opcji początek należy wpisać jej nazwisko lub jego początkowy fragment, w opcji dokładnie należy wpisać np. Kowalski, Jan (nie Jan Kowalski). W tej opcji wpisanie przecinka i spacji JEST KONIECZNE.

Szukaj w bazie

RYSA

  • Spektakl telewizyjny
  • Rok produkcji:
    2002
  • Premiera:
    2002. 11. 25
  • Barwny, 76 min

    W spektaklu wykorzystano fonogramy z archiwum Polskiego Radia.

Rok 1942, Warszawa. Do mieszkania dwudziestopięcioletniego Andrzeja Mieczkowskiego przychodzi jego dawny kolega szkolny, Szymon Fajgert. Jest uciekinierem z getta, prosi o schronienie. Andrzej staje przed trudnym dylematem. Odmówić zbiegowi, czy przyjąć go, ryzykując życie swojej żony i dziecka? Ścieżki życiowe obu kolegów ze szkolnej ławy splotą się jeszcze trzykrotnie. Po wojnie role się odwrócą. Szymek jako funkcjonariusz komunistycznej władzy będzie musiał decydować o losie Andrzeja oskarżonego o"wykonywanie zdjęć obiektu przemysłowego w celu przekazania ich wywiadowi amerykańskiemu". Po raz trzeci spotkają się jako pracownicy tej samej redakcji. I wreszcie spotkanie czwarte, być może najważniejsze, w roku 1968, tuż przed wymuszoną emigracją Szymka.W miarę upływu lat obaj bohaterowie dojrzewają, lecz ich charaktery niewiele się zmieniają.

Ekipa
pełna | skrócona | schowaj

Pierwowzory
schowaj

Pierwowzór
RYSA
AutorPaweł Mossakowski
2022.05.21 05:33:35
© 1998-2022 Państwowa Wyższa Szkoła Filmowa, Telewizyjna i Teatralna im. Leona Schillera w Łodzi.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl jest bazą danych chronioną przepisami Ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych (Dz. U. 2001 nr 128 poz. 1402). Kopiowanie treści zawartych w serwisie bez zgody redakcji zabronione. Kopiowanie i wykorzystywanie fotosów oraz materiałów audiowizualnych zamieszczonych w serwisie bezwzględnie zabronione, z zastrzeżeniem wyjątków przewidzianych przez prawo. Cytowanie fragmentów treści zawartych w serwisie wymaga zgody redakcji. W każdym przypadku konieczne jest podanie źródła w podpisie pod cytowanym fragmentem. W przypadku portali internetowych żródło musi być linkiem do serwisu filmpolski.pl.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl działa na podstawie art. 2 Ustawy z dnia 10 maja 2018 r. o ochronie danych osobowych (Dz.U. 2018 poz. 1000).
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl współpracuje z TVN w zakresie publikacji promocyjnych materiałów audiowizualnych. Administratorem danych pozyskanych w związku z emisją tych materiałów jest TVN.
Ta strona używa plików cookie. Zapisywanie plików cookies można zablokować, zmieniając ustawienia przeglądarki.
Krzysztof WiktorGlinka Agencye-teatr.plInstytut Teatralny im. Zbigniewa Raszewskiego