Wyszukiwaniex

Proszę wpisać poszukiwane słowo lub jego fragment.

Opcja fragment pozwala wyszukać każde wystąpienie poszukiwanego wyrażenia.

Opcja początek pozwala wyszukać wszystkie tytuły i nazwiska rozpoczynające się od wyszukiwanego wyrażenia.

Opcja dokładnie wyszukuje tylko te filmy i osoby, których tytuły, imiona i/lub nazwiska są takie same jak wyszukiwane wyrażenie.

WAŻNE! Proszę pamiętać, że każda osoba wpisana jest do bazy w formie „nazwisko, imię”. Wyszukując osoby w opcji początek należy wpisać jej nazwisko lub jego początkowy fragment, w opcji dokładnie należy wpisać np. Kowalski, Jan (nie Jan Kowalski). W tej opcji wpisanie przecinka i spacji JEST KONIECZNE.

Szukaj w bazie

SKĄD TO ZWIERZĘ W OPERZE

  • Spektakl telewizyjny
  • Rok produkcji:
    1996
  • 34 min

Telewizyjna wersja opery buffo dla dzieci, zrealizowanej w Operze i Operetce w Szczecinie (prapremiera w lutym 1996). Spektakl w bardzo atrakcyjnej formie przybliża młodym widzom specyfikę teatru operowego. Pomysł jest prosty - w gabinecie dyrektora opery inspicjentka ogląda pamiątki i rekwizyty teatralne. Magia miejsca działa na wyobraźnię. Fragmenty dekoracji i postaci przypominające dziecięce wycinanki ożywają i pojawiają się na dużej scenie jako bohaterowie rozśpiewanego, roztańczonego widowiska. Zastęp śmiesznie odzianych, bajecznie kolorowych postaci wyśpiewuje zabawne teksty, które wyszły spod pióra poetki Wandy Chotomskiej. Wiersze i skecze, pisane w charakterystycznej dla tej autorki żartobliwej, tonacji, opiewają uroki życia i rozterki miłosne barwnej menażerii. Tata kogut i mama kurka z niepokojem śledzą romans córki z bałamutem - motylem, który zupełnie do ich rodziny nie pasuje. Wilki ostrzą sobie zęby na widok gąski, potem chętnie zjedzą kurczę bladę, kurczę blade aż po dziób. Różne zwierzęta, nawet te, które nie mają głosu, pchają się na scenę, więc galimatias robi się coraz większy. Na szczęście jeż, dotychczas bezskutecznie poszukujący rodziny, gotów wziąć choćby szczotkę za ciotkę - spotyka kogoś, z kim mógłby wieść życie słodkie jak miód. Nadal nie wiadomo, "skąd to zwierzę w operze", ale wszystko zmierza do szczęśliwego finału. [PAT]

Ekipa
pełna | skrócona | schowaj

2017.08.03 00:48:43
© 1998-2021 Państwowa Wyższa Szkoła Filmowa, Telewizyjna i Teatralna im. Leona Schillera w Łodzi.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl jest bazą danych chronioną przepisami Ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych (Dz. U. 2001 nr 128 poz. 1402). Kopiowanie treści zawartych w serwisie bez zgody redakcji zabronione. Kopiowanie i wykorzystywanie fotosów oraz materiałów audiowizualnych zamieszczonych w serwisie bezwzględnie zabronione, z zastrzeżeniem wyjątków przewidzianych przez prawo. Cytowanie fragmentów treści zawartych w serwisie wymaga zgody redakcji. W każdym przypadku konieczne jest podanie źródła w podpisie pod cytowanym fragmentem. W przypadku portali internetowych żródło musi być linkiem do serwisu filmpolski.pl.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl działa na podstawie art. 2 Ustawy z dnia 10 maja 2018 r. o ochronie danych osobowych (Dz.U. 2018 poz. 1000).
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl współpracuje z TVN w zakresie publikacji promocyjnych materiałów audiowizualnych. Administratorem danych pozyskanych w związku z emisją tych materiałów jest TVN.
Ta strona używa plików cookie. Zapisywanie plików cookies można zablokować, zmieniając ustawienia przeglądarki.
Muzeum KinematografiiMakuFly Marcin MakowskiKrzysztof WellmanKrzysztof Wiktor