Wyszukiwaniex

Proszę wpisać poszukiwane słowo lub jego fragment.

Opcja fragment pozwala wyszukać każde wystąpienie poszukiwanego wyrażenia.

Opcja początek pozwala wyszukać wszystkie tytuły i nazwiska rozpoczynające się od wyszukiwanego wyrażenia.

Opcja dokładnie wyszukuje tylko te filmy i osoby, których tytuły, imiona i/lub nazwiska są takie same jak wyszukiwane wyrażenie.

WAŻNE! Proszę pamiętać, że każda osoba wpisana jest do bazy w formie „nazwisko, imię”. Wyszukując osoby w opcji początek należy wpisać jej nazwisko lub jego początkowy fragment, w opcji dokładnie należy wpisać np. Kowalski, Jan (nie Jan Kowalski). W tej opcji wpisanie przecinka i spacji JEST KONIECZNE.

Szukaj w bazie

KOMEDIA SYTUACYJNA

  • Spektakl telewizyjny
  • Rok produkcji:
    1996
  • Premiera:
    1997. 03. 16
  • Barwny, 61 min

Lekka komedia obyczajowa połączona z satyrą na telewizję. Jej bohaterami są dwaj scenarzyści seriali, którzy bezskutecznie starają się wymyślić temat nowego ekranowego "tasiemca". A czas nagli. Agent się niecierpliwi, pieniądze kończą, więc i żony obu panów coraz energiczniej zachęcają ich do pracy. Jednak w głowach Artura i Karola jak na złość nie chce się zrodzić nic innego, jak perypetie właściciela sklepu z bielizną erotyczną lub opowieść pod chwytliwym tytułem "Ożeniłem się z niewidzialną syreną". Pomysły te wszakże obaj zdecydowanie odrzucają. Marzy im się stworzenie wreszcie czegoś ambitnego, a nie telewizyjnej papki wedle zasady "im głupiej, tym lepiej". Tak się jednak szczęśliwie składa, że mogą na chwilę zapomnieć o swych kłopotach. Ich namolny agent wyjeżdża bowiem do Nowego Jorku. Korzystając z kilkudniowego spokoju Artur i Karol urządzają sobie wspólnie z żonami niewielkie party. Wskutek działania wina roboty pana Greya dochodzi do brzemiennych w skutkach wydarzeń. Artur spędza noc z żoną Karola, Karol zaś z żoną Artura. Nazajutrz między oboma panami dochodzi do "poważnej i szczerej rozmowy". Być może wszystko dałoby się załagodzić, ale świadkiem całej sceny staje się przez przypadek panna Trotter - największa w okolicy plotkarka. [PAT]

Ekipa
pełna | skrócona | schowaj

Pierwowzory
schowaj

Pierwowzór
KOMEDIA SYTUACYJNA
AutorJohnnie Mortimer
AutorBrian Cooke
PrzekładElżbieta Woźniak
2017.02.11 01:29:15
© 1998-2022 Państwowa Wyższa Szkoła Filmowa, Telewizyjna i Teatralna im. Leona Schillera w Łodzi.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl jest bazą danych chronioną przepisami Ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych (Dz. U. 2001 nr 128 poz. 1402). Kopiowanie treści zawartych w serwisie bez zgody redakcji zabronione. Kopiowanie i wykorzystywanie fotosów oraz materiałów audiowizualnych zamieszczonych w serwisie bezwzględnie zabronione, z zastrzeżeniem wyjątków przewidzianych przez prawo. Cytowanie fragmentów treści zawartych w serwisie wymaga zgody redakcji. W każdym przypadku konieczne jest podanie źródła w podpisie pod cytowanym fragmentem. W przypadku portali internetowych żródło musi być linkiem do serwisu filmpolski.pl.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl działa na podstawie art. 2 Ustawy z dnia 10 maja 2018 r. o ochronie danych osobowych (Dz.U. 2018 poz. 1000).
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl współpracuje z TVN w zakresie publikacji promocyjnych materiałów audiowizualnych. Administratorem danych pozyskanych w związku z emisją tych materiałów jest TVN.
Ta strona używa plików cookie. Zapisywanie plików cookies można zablokować, zmieniając ustawienia przeglądarki.
MakuFly Marcin MakowskiKrzysztof WellmanKrzysztof WiktorGlinka Agency