Wyszukiwaniex

Proszę wpisać poszukiwane słowo lub jego fragment.

Opcja fragment pozwala wyszukać każde wystąpienie poszukiwanego wyrażenia.

Opcja początek pozwala wyszukać wszystkie tytuły i nazwiska rozpoczynające się od wyszukiwanego wyrażenia.

Opcja dokładnie wyszukuje tylko te filmy i osoby, których tytuły, imiona i/lub nazwiska są takie same jak wyszukiwane wyrażenie.

WAŻNE! Proszę pamiętać, że każda osoba wpisana jest do bazy w formie „nazwisko, imię”. Wyszukując osoby w opcji początek należy wpisać jej nazwisko lub jego początkowy fragment, w opcji dokładnie należy wpisać np. Kowalski, Jan (nie Jan Kowalski). W tej opcji wpisanie przecinka i spacji JEST KONIECZNE.

Szukaj w bazie

NIEOBECNY

  • Spektakl telewizyjny
  • Rok produkcji:
    2001
  • Premiera:
    2002. 10. 04
  • Barwny, 44 min

"Kilka scen z życia rodziców" - głosi podtytuł sztuki Krystyny Chołoniewskiej. Uogólnienie zawarte w tych słowach zaczyna niepokoić już po paru pierwszych scenach. Jeśli rzeczywiście tak wygląda codzienna egzystencja przeciętnej polskiej rodziny, to jest się nad czym zadumać. Doba Ojca dzieli się na pracę, telewizję i sen; Matki zaś na prowadzenie domu, telewizję i sen. Komunikują się za pomocą monosylab, jedzą osobno (najczęściej w biegu), a o dorastającym synu przypominają sobie tylko wówczas, gdy widzą drzwi do jego pokoju. Te wszakże cały czas są zamknięte. Czy Jacek właściwie mieszka z nimi czy nie? To pytanie zadają sobie, niestety, zbyt późno. Chłopak bowiem gdzieś znika. W domu nie nocuje, w szkole się nie pokazuje, u babci go nie ma. Zaniepokojeni rodzice dochodzą do wniosku, że właściwie nic nie wiedzą o życiu swego dziecka. Ojciec stara się bagatelizować sprawę, lecz Matka zaczyna studiować psychologiczne kompendia o współczesnych nastolatkach, szuka pomocy u psychiatry i u rówieśników syna. Nie przynosi to wszakże zadowalających rezultatów. Wreszcie, kiedy ich niepokój sięga zenitu, Jacek niespodziewanie wpada na obiad jak gdyby nigdy nic. Łyka naprędce parę kęsów i znów wychodzi. Rodzice nie znajdują sposobu, by go zatrzymać i skłonić choć do chwili rozmowy. [PAT]

Ekipa
pełna | skrócona | schowaj

Pierwowzory
schowaj

Pierwowzór
NIEOBECNY
AutorKrystyna Chołoniewska

Varia
pokaż

2022.09.01 00:14:36
© 1998-2022 Państwowa Wyższa Szkoła Filmowa, Telewizyjna i Teatralna im. Leona Schillera w Łodzi.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl jest bazą danych chronioną przepisami Ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych (Dz. U. 2001 nr 128 poz. 1402). Kopiowanie treści zawartych w serwisie bez zgody redakcji zabronione. Kopiowanie i wykorzystywanie fotosów oraz materiałów audiowizualnych zamieszczonych w serwisie bezwzględnie zabronione, z zastrzeżeniem wyjątków przewidzianych przez prawo. Cytowanie fragmentów treści zawartych w serwisie wymaga zgody redakcji. W każdym przypadku konieczne jest podanie źródła w podpisie pod cytowanym fragmentem. W przypadku portali internetowych żródło musi być linkiem do serwisu filmpolski.pl.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl działa na podstawie art. 2 Ustawy z dnia 10 maja 2018 r. o ochronie danych osobowych (Dz.U. 2018 poz. 1000).
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl współpracuje z TVN w zakresie publikacji promocyjnych materiałów audiowizualnych. Administratorem danych pozyskanych w związku z emisją tych materiałów jest TVN.
Ta strona używa plików cookie. Zapisywanie plików cookies można zablokować, zmieniając ustawienia przeglądarki.
Glinka Agencye-teatr.plInstytut Teatralny im. Zbigniewa RaszewskiegoStowarzyszenie Autorw Zdj Filmowych