Wyszukiwaniex

Proszę wpisać poszukiwane słowo lub jego fragment.

Opcja fragment pozwala wyszukać każde wystąpienie poszukiwanego wyrażenia.

Opcja początek pozwala wyszukać wszystkie tytuły i nazwiska rozpoczynające się od wyszukiwanego wyrażenia.

Opcja dokładnie wyszukuje tylko te filmy i osoby, których tytuły, imiona i/lub nazwiska są takie same jak wyszukiwane wyrażenie.

WAŻNE! Proszę pamiętać, że każda osoba wpisana jest do bazy w formie „nazwisko, imię”. Wyszukując osoby w opcji początek należy wpisać jej nazwisko lub jego początkowy fragment, w opcji dokładnie należy wpisać np. Kowalski, Jan (nie Jan Kowalski). W tej opcji wpisanie przecinka i spacji JEST KONIECZNE.

Szukaj w bazie

ŻYWIOŁ HARĘZA

 • Film dokumentalny
 • Produkcja:
  Polska
 • Rok produkcji:
  1998
 • Gatunek:
  Film biograficzny, Film sportowy
 • 45 '

Leży w wannie pośród białej piany i opowiada o swoim życiu. Jest z siebie zadowolony. Udało mu się. Ma duże gospodarstwo rolne, małą firmę transportową, kochaną i kochającą żonę. Wszystko mu zawsze wychodziło. Na przykład, nie chciał wzorem ojca grać na akordeonie, nauczył się więc - choć nie bez trudu - grać na gitarze, dzięki czemu zresztą poznał przyszłą żonę. Największa jednak przygoda, trwająca do dziś, przytrafiła mu się za sprawą telewizji. W 1987 roku zobaczył na ekranie wyścigi łodzi motorowych. Tak mu się to spodobało, że kupił sobie łódkę (by kupić pierwszy silnik sprzedał 150 świniaków). I oczywiście zaczął odnosić sukcesy, których dowody wiszą w zabudowaniach gospodarczych i stoją na wielu półkach w domu. W przeciwieństwie do innych motorowodniaków mających do dyspozycji nowoczesne zaplecza techniczne, sam konstruuje swoje silniki, gaźniki i pomysłowe urządzenia. Żyje pełną piersią. Z dala od stolicy - co mu bardzo odpowiada. Pozostaje w cieniu Waldemara Marszałka, który kiedyś powiedział, że kaktus mu wyrośnie na dłoni, jeśli Haręza zostanie mistrzem. A jednak... Bohater dokumentu Tadeusz Haręza to postać barwna, żywiołowa i nietuzinkowa, o czym przekonuje niemal każdy kadr filmu. Jest w sportach motorowodnych trzykrotnym mistrzem świata, wicemistrzem świata, dwukrotnym mistrzem Europy, dziesięciokrotnym międzynarodowym mistrzem Polski, międzynarodowym mistrzem Niemiec i czterokrotnym zdobywcą Grand Prix Polski. (źródło: www.tvp.com.pl)

Ekipa
pełna | skrócona | schowaj

2022.05.21 06:08:59
© 1998-2022 Państwowa Wyższa Szkoła Filmowa, Telewizyjna i Teatralna im. Leona Schillera w Łodzi.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl jest bazą danych chronioną przepisami Ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych (Dz. U. 2001 nr 128 poz. 1402). Kopiowanie treści zawartych w serwisie bez zgody redakcji zabronione. Kopiowanie i wykorzystywanie fotosów oraz materiałów audiowizualnych zamieszczonych w serwisie bezwzględnie zabronione, z zastrzeżeniem wyjątków przewidzianych przez prawo. Cytowanie fragmentów treści zawartych w serwisie wymaga zgody redakcji. W każdym przypadku konieczne jest podanie źródła w podpisie pod cytowanym fragmentem. W przypadku portali internetowych żródło musi być linkiem do serwisu filmpolski.pl.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl działa na podstawie art. 2 Ustawy z dnia 10 maja 2018 r. o ochronie danych osobowych (Dz.U. 2018 poz. 1000).
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl współpracuje z TVN w zakresie publikacji promocyjnych materiałów audiowizualnych. Administratorem danych pozyskanych w związku z emisją tych materiałów jest TVN.
Ta strona używa plików cookie. Zapisywanie plików cookies można zablokować, zmieniając ustawienia przeglądarki.
Krzysztof WiktorGlinka Agencye-teatr.plInstytut Teatralny im. Zbigniewa Raszewskiego