Wyszukiwaniex

Proszę wpisać poszukiwane słowo lub jego fragment.

Opcja fragment pozwala wyszukać każde wystąpienie poszukiwanego wyrażenia.

Opcja początek pozwala wyszukać wszystkie tytuły i nazwiska rozpoczynające się od wyszukiwanego wyrażenia.

Opcja dokładnie wyszukuje tylko te filmy i osoby, których tytuły, imiona i/lub nazwiska są takie same jak wyszukiwane wyrażenie.

WAŻNE! Proszę pamiętać, że każda osoba wpisana jest do bazy w formie „nazwisko, imię”. Wyszukując osoby w opcji początek należy wpisać jej nazwisko lub jego początkowy fragment, w opcji dokładnie należy wpisać np. Kowalski, Jan (nie Jan Kowalski). W tej opcji wpisanie przecinka i spacji JEST KONIECZNE.

Szukaj w bazie

WE DWORZE CHARLOTTENHOF

  • Film dokumentalny
  • Produkcja:
    Polska
  • Rok produkcji:
    1996
  • 26 min

Emerytowany pedagog Zbigniew Czarnuch z Witnicy w Gorzowskiem należy do tych, których los rzucił w te rejony kraju po 1945 roku, a którzy wiele uczynili dla poznania i udokumentowania życia dawnych, niemieckich mieszkańców tych okolic. Prezes Towarzystwa Przyjaciół Witnicy za pracę na rzecz zbliżenia Polaków i Niemców w 1995 roku otrzymał nagrodę Gorzowa. To właśnie on skłonił Hildę von Lear, córkę ostatnich właścicieli majątku Charlottenhof, zwanego dziś Sosnami, do spisania wspomnień z dzieciństwa. On też w filmie towarzyszy jej i Annie Margarecie von Klitzing podczas ich wizyty w zrujnowanym dziś dworze Charlottenhof i muzeum w Gorzowie, gdzie eksponowane są odrestaurowane z pietyzmem przez polskich konserwatorów rodzinne pamiątki obu kobiet. Ich wspomnieniom o życiu dworu, przyjęciach i zabawach, latach wojny i wysiedleniu towarzyszą zdjęcia archiwalne, przeplatające się z obecnymi obrazami odwiedzanych przez Niemki miejsc. (źródło: www.tvp.com.pl)

Ekipa
pełna | skrócona | schowaj

2017.02.11 02:55:04
© 1998-2019 Państwowa Wyższa Szkoła Filmowa, Telewizyjna i Teatralna im. Leona Schillera w Łodzi.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl jest bazą danych chronioną przepisami Ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych (Dz. U. 2001 nr 128 poz. 1402). Kopiowanie treści zawartych w serwisie bez zgody redakcji zabronione. Kopiowanie i wykorzystywanie fotosów oraz materiałów audiowizualnych zamieszczonych w serwisie bezwzględnie zabronione, z zastrzeżeniem wyjątków przewidzianych przez prawo. Cytowanie fragmentów treści zawartych w serwisie wymaga zgody redakcji. W każdym przypadku konieczne jest podanie źródła w podpisie pod cytowanym fragmentem. W przypadku portali internetowych żródło musi być linkiem do serwisu filmpolski.pl.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl działa na podstawie art. 2 Ustawy z dnia 10 maja 2018 r. o ochronie danych osobowych (Dz.U. 2018 poz. 1000).
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl współpracuje z TVN w zakresie publikacji promocyjnych materiałów audiowizualnych. Administratorem danych pozyskanych w związku z emisją tych materiałów jest TVN.
Ta strona używa plików cookie. Zapisywanie plików cookies można zablokować, zmieniając ustawienia przeglądarki.
Fotos-Art Robert PakaPiotr LitwicMuzeum KinematografiiMakuFly Marcin Makowski