Wyszukiwaniex

Proszę wpisać poszukiwane słowo lub jego fragment.

Opcja fragment pozwala wyszukać każde wystąpienie poszukiwanego wyrażenia.

Opcja początek pozwala wyszukać wszystkie tytuły i nazwiska rozpoczynające się od wyszukiwanego wyrażenia.

Opcja dokładnie wyszukuje tylko te filmy i osoby, których tytuły, imiona i/lub nazwiska są takie same jak wyszukiwane wyrażenie.

WAŻNE! Proszę pamiętać, że każda osoba wpisana jest do bazy w formie „nazwisko, imię”. Wyszukując osoby w opcji początek należy wpisać jej nazwisko lub jego początkowy fragment, w opcji dokładnie należy wpisać np. Kowalski, Jan (nie Jan Kowalski). W tej opcji wpisanie przecinka i spacji JEST KONIECZNE.

Szukaj w bazie

BŁOTA PO WODZIE

  • Film dokumentalny
  • Produkcja:
    Polska
  • Rok produkcji:
    1998
  • Barwny, 29 min

Autorka filmu w ostatnim dniu minionego roku odwiedziła wieś Błota w województwie opolskim, całkowicie zalaną podczas lipcowej powodzi. Ruszyła też do pobliskiej Lubszy, Szydłowic, Brzegu. Znalazła tam ludzi z determinacją remontujących swe domy bez oglądania się na pomoc i takich, którzy je opuścili i załamani trwają w brzeskich koszarach lub internacie. Spotkała rozgoryczonych niesprawiedliwością, oburzonych cwaniactwem innych. Widziała łzy i złość. Patrzyła, jak z ciężarówek wyładowywano lodówki i meble. Słyszała krzyki ludzi tkwiących w kolejkach pod Ośrodkiem Pomocy Społecznej i Urzędem Gminy w Lubszy. Była świadkiem zebrania w Błotach, na którym próbowano wprowadzić jakiś ład w systemie rozdziału urządzeń i sprzętów nadsyłanych w ramach pomocy. Słyszała opinie, że ta wielka woda i to, co ciągle dzieje się na terenach przez nią spustoszonych, jest dla ludzi wielkim sprawdzianem i przyczyną być może nieodwracalnych konfliktów. Widziała też młodzież, która w Szydłowicach od rana przygotowywała salę w Domu Kultury do sylwestrowej zabawy, by tradycji mimo wszystko stało się zadość. W domach powodzian też na stołach stawiano szampana. Nie u wszystkich jednak i nie wszyscy witali nadchodzący rok z nadzieją. (źródło: www.tvp.com.pl)

Ekipa
pełna | skrócona | schowaj

2017.02.11 02:54:49
© 1998-2021 Państwowa Wyższa Szkoła Filmowa, Telewizyjna i Teatralna im. Leona Schillera w Łodzi.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl jest bazą danych chronioną przepisami Ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych (Dz. U. 2001 nr 128 poz. 1402). Kopiowanie treści zawartych w serwisie bez zgody redakcji zabronione. Kopiowanie i wykorzystywanie fotosów oraz materiałów audiowizualnych zamieszczonych w serwisie bezwzględnie zabronione, z zastrzeżeniem wyjątków przewidzianych przez prawo. Cytowanie fragmentów treści zawartych w serwisie wymaga zgody redakcji. W każdym przypadku konieczne jest podanie źródła w podpisie pod cytowanym fragmentem. W przypadku portali internetowych żródło musi być linkiem do serwisu filmpolski.pl.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl działa na podstawie art. 2 Ustawy z dnia 10 maja 2018 r. o ochronie danych osobowych (Dz.U. 2018 poz. 1000).
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl współpracuje z TVN w zakresie publikacji promocyjnych materiałów audiowizualnych. Administratorem danych pozyskanych w związku z emisją tych materiałów jest TVN.
Ta strona używa plików cookie. Zapisywanie plików cookies można zablokować, zmieniając ustawienia przeglądarki.
Piotr LitwicMuzeum KinematografiiMakuFly Marcin MakowskiKrzysztof Wellman