Wyszukiwaniex

Proszę wpisać poszukiwane słowo lub jego fragment.

Opcja fragment pozwala wyszukać każde wystąpienie poszukiwanego wyrażenia.

Opcja początek pozwala wyszukać wszystkie tytuły i nazwiska rozpoczynające się od wyszukiwanego wyrażenia.

Opcja dokładnie wyszukuje tylko te filmy i osoby, których tytuły, imiona i/lub nazwiska są takie same jak wyszukiwane wyrażenie.

WAŻNE! Proszę pamiętać, że każda osoba wpisana jest do bazy w formie „nazwisko, imię”. Wyszukując osoby w opcji początek należy wpisać jej nazwisko lub jego początkowy fragment, w opcji dokładnie należy wpisać np. Kowalski, Jan (nie Jan Kowalski). W tej opcji wpisanie przecinka i spacji JEST KONIECZNE.

Szukaj w bazie

CHWILE PRZEMIJANIA

 • Film dokumentalny
 • Produkcja:
  Polska
 • Rok produkcji:
  1997
 • 22 min

Refleksja o przemijaniu. Dzień w Kazimierzu Dolnym. Od świtu po zmrok. Od rannego przebudzenia się ptaków, po krzątaninę w piekarni i wieczorne muzykowanie. Przed kamerą przesuwają się mieszkańcy, żyjący własnym życiem obok kłębiących się tłumów turystów. Najprostszymi zdaniami opowiadają o swojej codzienności i przeszłości. Ten, który musi się napić nawet w nocy, i modli się pod kościołem w obawie, że gdy wejdzie do wnętrza Matka Boska będzie płakała z powodu jego opilstwa. Ten, którego psu jakiś drań wybił oko. I ten, który ma cztery psy. I jeszcze jeden z psem. Cała galeria właścicieli psów. I artysta malarz. I kobieta, która wiele lat temu narysowała kazimierski rynek. Utrwaliła na kartonie mieszkańców miasteczka. I oto zaczyna się spektakl porównywania tego, co było wówczas, z tym, co jest teraz. Hrabia posiwiał. Te dwie na tandemie mają dziś dwa rowery. Ojciec z chłopcem i psem to już dziadek z dorosłym synem i wnukiem, a tamtego psa zastąpił inny. Z czterech piłkarzy zostało tylko dwóch. Malarz wybudował sobie pracownię. Chłopiec zmarł. Przepadli gdzieś żołnierze. Było - minęło. Domorosła poetka sławi piękno życia. I jeszcze tylko kilka nut przed nastaniem nocy. To wszystko. (źródło: www.tvp.com.pl)

Ekipa
pełna | skrócona | schowaj

Nagrody
schowaj

 • 2000
  Szczecin [Mały Przegląd Form Dokumentalnych]-Nagroda Dyrektora II Programu TVP
2017.02.11 02:54:38
© 1998-2021 Państwowa Wyższa Szkoła Filmowa, Telewizyjna i Teatralna im. Leona Schillera w Łodzi.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl jest bazą danych chronioną przepisami Ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych (Dz. U. 2001 nr 128 poz. 1402). Kopiowanie treści zawartych w serwisie bez zgody redakcji zabronione. Kopiowanie i wykorzystywanie fotosów oraz materiałów audiowizualnych zamieszczonych w serwisie bezwzględnie zabronione, z zastrzeżeniem wyjątków przewidzianych przez prawo. Cytowanie fragmentów treści zawartych w serwisie wymaga zgody redakcji. W każdym przypadku konieczne jest podanie źródła w podpisie pod cytowanym fragmentem. W przypadku portali internetowych żródło musi być linkiem do serwisu filmpolski.pl.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl działa na podstawie art. 2 Ustawy z dnia 10 maja 2018 r. o ochronie danych osobowych (Dz.U. 2018 poz. 1000).
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl współpracuje z TVN w zakresie publikacji promocyjnych materiałów audiowizualnych. Administratorem danych pozyskanych w związku z emisją tych materiałów jest TVN.
Ta strona używa plików cookie. Zapisywanie plików cookies można zablokować, zmieniając ustawienia przeglądarki.
Krzysztof WiktorGlinka Agencye-teatr.plInstytut Teatralny im. Zbigniewa Raszewskiego