Wyszukiwaniex

Proszę wpisać poszukiwane słowo lub jego fragment.

Opcja fragment pozwala wyszukać każde wystąpienie poszukiwanego wyrażenia.

Opcja początek pozwala wyszukać wszystkie tytuły i nazwiska rozpoczynające się od wyszukiwanego wyrażenia.

Opcja dokładnie wyszukuje tylko te filmy i osoby, których tytuły, imiona i/lub nazwiska są takie same jak wyszukiwane wyrażenie.

WAŻNE! Proszę pamiętać, że każda osoba wpisana jest do bazy w formie „nazwisko, imię”. Wyszukując osoby w opcji początek należy wpisać jej nazwisko lub jego początkowy fragment, w opcji dokładnie należy wpisać np. Kowalski, Jan (nie Jan Kowalski). W tej opcji wpisanie przecinka i spacji JEST KONIECZNE.

Szukaj w bazie

JAK SIĘ TO ROBI

  • Film dokumentalny
  • Rok produkcji:
    1998
  • Gatunek:
    Reportaż
  • 19 min

Film z cyklu MAŁE OJCZYZNY.
Wiceprezydent Starachowic teoretycznie wie, co należałoby zrobić, aby mieszkańcom miasta żyło się lepiej i czuli się bardziej związani ze swą małą ojczyzną. Potrzeba jednak na to środków, których brak. Dyrektor Zespołu Szkół Zawodowych również wie, że młodzież pozostawiona jest sama sobie, ale nie ma pieniędzy, by tę sytuację zmienić. Bohater filmu, Andrzej Kołodziejczyk, zdołał przełamać trudności, które innym wydawały się nie do pokonania. W blisko sześćdziesięciotysięcznych Starachowicach aż 29 proc. ludzi zawodowo czynnych dotknęło bezrobocie. Przywykli w przeszłości do tego, że państwo dawało pracę, wczasy, bezpłatną szkołę - teraz także na to czekają. Dlatego właśnie pełen pasji pedagog Andrzej Kołodziejczyk doszedł do wniosku, że finansowe ich wspieranie nie rozwiąże rozlicznych problemów miasta i ludzi, którzy w nim żyją. Postanowił otoczyć opieką dzieci i młodzież - pomóc najmłodszym w rozwoju psychicznym i fizycznym, nauczyć nastolatki innego stylu bycia i sposobu myślenia, umiejętności organizowania sobie wolnego czasu. Dzięki utworzonemu przez przez niego Chrześcjańskiemu Funduszowi Pomocy Dzieciom, w Starachowicach zaczęło się dziać wiele dobrego. W mieście pojawili się pedagodzy uliczni i domowi, powstał punkt ambulatoryjnego leczenia narkomanii, Ruch Młodzieżowy Teenex przeciw narkotykom, pogotowie polonistyczne i matematyczne, sale gimnastyczne otwarte są także po lekcjach, a niepełnosprawne dzieci korzystają z zajęć rehabilitacyjnych. O znaczeniu tych inicjatyw dla dzieci i młodzieży, a także rodziców i wszystkich ludzi wciągniętych w działania organizowana pod patronatem funduszu, opowiadają w filmie Andrzej Kołodziejczyk i jego współpracownicy - m.in. Beata Święch, Barbara Maciejczyk, Dariusz Serafin, Katarzyna Dębicka, Grażyna Jabłońska, Agnieszka Stępień.

Ekipa
pełna | skrócona | schowaj

2017.02.11 02:54:30
© 1998-2019 Państwowa Wyższa Szkoła Filmowa, Telewizyjna i Teatralna im. Leona Schillera w Łodzi.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl jest bazą danych chronioną przepisami Ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych (Dz. U. 2001 nr 128 poz. 1402). Kopiowanie treści zawartych w serwisie bez zgody redakcji zabronione. Kopiowanie i wykorzystywanie fotosów oraz materiałów audiowizualnych zamieszczonych w serwisie bezwzględnie zabronione, z zastrzeżeniem wyjątków przewidzianych przez prawo. Cytowanie fragmentów treści zawartych w serwisie wymaga zgody redakcji. W każdym przypadku konieczne jest podanie źródła w podpisie pod cytowanym fragmentem. W przypadku portali internetowych żródło musi być linkiem do serwisu filmpolski.pl.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl działa na podstawie art. 2 Ustawy z dnia 10 maja 2018 r. o ochronie danych osobowych (Dz.U. 2018 poz. 1000).
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl współpracuje z TVN w zakresie publikacji promocyjnych materiałów audiowizualnych. Administratorem danych pozyskanych w związku z emisją tych materiałów jest TVN.
Ta strona używa plików cookie. Zapisywanie plików cookies można zablokować, zmieniając ustawienia przeglądarki.
Glinka Agencye-teatr.plInstytut Teatralny im. Zbigniewa RaszewskiegoStowarzyszenie Autorw Zdj Filmowych