Wyszukiwaniex

Proszę wpisać poszukiwane słowo lub jego fragment.

Opcja fragment pozwala wyszukać każde wystąpienie poszukiwanego wyrażenia.

Opcja początek pozwala wyszukać wszystkie tytuły i nazwiska rozpoczynające się od wyszukiwanego wyrażenia.

Opcja dokładnie wyszukuje tylko te filmy i osoby, których tytuły, imiona i/lub nazwiska są takie same jak wyszukiwane wyrażenie.

WAŻNE! Proszę pamiętać, że każda osoba wpisana jest do bazy w formie „nazwisko, imię”. Wyszukując osoby w opcji początek należy wpisać jej nazwisko lub jego początkowy fragment, w opcji dokładnie należy wpisać np. Kowalski, Jan (nie Jan Kowalski). W tej opcji wpisanie przecinka i spacji JEST KONIECZNE.

Szukaj w bazie

MARZENIA I ŚMIERĆ

 • Film dokumentalny
 • Produkcja:
  Polska
 • Rok produkcji:
  1998
 • Gatunek:
  Reportaż
 • 21 min

Modelki, gwiazdy, kolorowe magazyny narzucają styl. Oglądając zdjęcia smukłych kobiet, czytając receptury cudownych diet, dziewczyny dochodzą do wniosku, że i one muszą być szczupłe, że tylko wtedy będą szczęśliwe. Zaczyna się niewinnie. Początkowo walczą z łaknieniem, liczą kalorie, zmniejszają porcje jedzenia. Potem następuje dramat - zapadają na anoreksję, chorobę psychiczną, która sprawia, że nie mogą jeść. Każdy posiłek budzi wstręt. Ciało - pozbawione niezbędnych kalorii, witamin i substancji mineralnych - stopniowo ginie z wycieńczenia, a jednocześnie potwornie wychudzona sylwetka nadal wydaje się chorej pulchna, nazbyt otyła, podobnie zresztą, jak i figury innych cierpiących na to schorzenie. Anoreksja we wszystkich bogatych krajach zbiera ponure żniwo: pod koniec XX wieku ambitne, inteligentne, wrażliwe kobiety żyjąc w dostatku umierają z głodu. Także w Polsce zapada na nią coraz więcej dziewcząt i młodych kobiet. Film pokazuje mechanizm powstawania choroby i jej przerażające skutki. [TVP]

Ekipa
pełna | skrócona | schowaj

2017.02.11 02:54:24
© 1998-2021 Państwowa Wyższa Szkoła Filmowa, Telewizyjna i Teatralna im. Leona Schillera w Łodzi.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl jest bazą danych chronioną przepisami Ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych (Dz. U. 2001 nr 128 poz. 1402). Kopiowanie treści zawartych w serwisie bez zgody redakcji zabronione. Kopiowanie i wykorzystywanie fotosów oraz materiałów audiowizualnych zamieszczonych w serwisie bezwzględnie zabronione, z zastrzeżeniem wyjątków przewidzianych przez prawo. Cytowanie fragmentów treści zawartych w serwisie wymaga zgody redakcji. W każdym przypadku konieczne jest podanie źródła w podpisie pod cytowanym fragmentem. W przypadku portali internetowych żródło musi być linkiem do serwisu filmpolski.pl.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl działa na podstawie art. 2 Ustawy z dnia 10 maja 2018 r. o ochronie danych osobowych (Dz.U. 2018 poz. 1000).
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl współpracuje z TVN w zakresie publikacji promocyjnych materiałów audiowizualnych. Administratorem danych pozyskanych w związku z emisją tych materiałów jest TVN.
Ta strona używa plików cookie. Zapisywanie plików cookies można zablokować, zmieniając ustawienia przeglądarki.
Muzeum KinematografiiMakuFly Marcin MakowskiKrzysztof WellmanKrzysztof Wiktor