Wyszukiwaniex

Proszę wpisać poszukiwane słowo lub jego fragment.

Opcja fragment pozwala wyszukać każde wystąpienie poszukiwanego wyrażenia.

Opcja początek pozwala wyszukać wszystkie tytuły i nazwiska rozpoczynające się od wyszukiwanego wyrażenia.

Opcja dokładnie wyszukuje tylko te filmy i osoby, których tytuły, imiona i/lub nazwiska są takie same jak wyszukiwane wyrażenie.

WAŻNE! Proszę pamiętać, że każda osoba wpisana jest do bazy w formie „nazwisko, imię”. Wyszukując osoby w opcji początek należy wpisać jej nazwisko lub jego początkowy fragment, w opcji dokładnie należy wpisać np. Kowalski, Jan (nie Jan Kowalski). W tej opcji wpisanie przecinka i spacji JEST KONIECZNE.

Szukaj w bazie

GALERIA EF

 • Film dokumentalny
 • Produkcja:
  Polska
 • Rok produkcji:
  1996
 • Gatunek:
  Film o sztuce
 • Barwny ; 26 min

Dom pana Jerzego Olka w Gierałtowie to miejsce spotkań fotografików z całego świata, ludzi kultury i sztuki. To także miejsce, w którym zgromadzona jest niezwykła kolekcja miniatur prac znanych fotografów, malarzy, a także zdjęć wykonanych przez poetów, pisarzy czy filozofów. Jerzy Olek umieszcza w swej kolekcji miniatury (maksymalny wymiar to 13 na 18 cm) konkretnych, podziwianych przez siebie dzieł. Wszystkie uzyskane prace oprawia w jednakowe, czarne ramki. Prace wykonane są w najrozmaitszych technikach fotograficznych, poczynając od tych najstarszych, XIX-wiecznych, po najnowoczesniejsze. Na kolekcję składa się około 300 miniatur prac 300 różnych autorów polskich i obcych, takich jak m.in. Zdzisław Beksiński, Bernd Borchardt, Irena Bluchova, Andrzej Dłużniewski, Tadeusz Kantor, Laszlo Moholy-Nagy, Tadeusz Różewicz. Początki kolekcji sięgają roku 1980. Jerzy Olek przebywał wówczas w Japonii, gdzie był gościem Akiry Komoto. Dostał od niego niewielką fotografię, miniaturę jednej z prac Akiry. W Japonii zwyczaj obdarowywania przez artystów innych artystów miniaturami swoich zdjęć jest powszechny. Być może, przyjmie się on równiez i w Polsce? W programie, zrealizowanym w domu-galerii Jerzego Olka, wypowiadać się będą, oprócz gospodarza, Bogusław Michnik, Jan Berdyszak, Stefan Wojnecki i Zenon Harasym. (źródło: www.tvp.com.pl)

Ekipa
pełna | skrócona | schowaj

2017.02.11 02:54:15
© 1998-2022 Państwowa Wyższa Szkoła Filmowa, Telewizyjna i Teatralna im. Leona Schillera w Łodzi.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl jest bazą danych chronioną przepisami Ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych (Dz. U. 2001 nr 128 poz. 1402). Kopiowanie treści zawartych w serwisie bez zgody redakcji zabronione. Kopiowanie i wykorzystywanie fotosów oraz materiałów audiowizualnych zamieszczonych w serwisie bezwzględnie zabronione, z zastrzeżeniem wyjątków przewidzianych przez prawo. Cytowanie fragmentów treści zawartych w serwisie wymaga zgody redakcji. W każdym przypadku konieczne jest podanie źródła w podpisie pod cytowanym fragmentem. W przypadku portali internetowych żródło musi być linkiem do serwisu filmpolski.pl.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl działa na podstawie art. 2 Ustawy z dnia 10 maja 2018 r. o ochronie danych osobowych (Dz.U. 2018 poz. 1000).
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl współpracuje z TVN w zakresie publikacji promocyjnych materiałów audiowizualnych. Administratorem danych pozyskanych w związku z emisją tych materiałów jest TVN.
Ta strona używa plików cookie. Zapisywanie plików cookies można zablokować, zmieniając ustawienia przeglądarki.
Krzysztof WellmanKrzysztof WiktorGlinka Agencye-teatr.pl