Wyszukiwaniex

Proszę wpisać poszukiwane słowo lub jego fragment.

Opcja fragment pozwala wyszukać każde wystąpienie poszukiwanego wyrażenia.

Opcja początek pozwala wyszukać wszystkie tytuły i nazwiska rozpoczynające się od wyszukiwanego wyrażenia.

Opcja dokładnie wyszukuje tylko te filmy i osoby, których tytuły, imiona i/lub nazwiska są takie same jak wyszukiwane wyrażenie.

WAŻNE! Proszę pamiętać, że każda osoba wpisana jest do bazy w formie „nazwisko, imię”. Wyszukując osoby w opcji początek należy wpisać jej nazwisko lub jego początkowy fragment, w opcji dokładnie należy wpisać np. Kowalski, Jan (nie Jan Kowalski). W tej opcji wpisanie przecinka i spacji JEST KONIECZNE.

Szukaj w bazie

DZYŃ, DZYŃ...

 • Film dokumentalny
 • Produkcja:
  Polska
 • Rok produkcji:
  1997
 • Gatunek:
  Film publicystyczny
 • 27' 57''

  Film powstał w cyklu "Małe Ojczyzny".

Bohaterowie filmu mieszkają na podpruszkowskim Żbikowie. Biegają po ulicach, wzdłuż których stoją odrapane, zaniedbane domy wymagające remontu. To jest ich Republika Dziecięcej Radości. I ojczyzna. Uczą się o tym w Miejskim Ośrodku Kultury w Pruszkowie na zajęciach z panią Wiktorią Kuleszą. Uczą się tam także zasad demokracji. A w Muzeum Starożytnego Hutnictwa poznają przeszłość miejsca, w którym się urodzili. To ciekawe. Na co dzień jest jednak inaczej. Sebastian zaniedbał naukę i grozi mu pobyt w ośrodku wychowawczym. Razem z Wieśkiem pracuje u pana Zbyszka. Jeżdżą z nim żukiem i zbierają złom. Za pieniądze w ten sposób zarobione Sebastian kupuje sobie ubranie. Kupuje też młodszej siostrze i bratu buty albo to, co im potrzebne. Na bocznym lusterku żuka wisi metalowy dzwonek. Jego dźwięk towarzyszy chłopcom podczas pracy. Może dlatego, kiedy do ośrodka kultury przyjechał pan z gitarą i śpiewał o radości oczekiwania na św. Mikołaja i dzwoneczkach u jego sań, dzieci ze Żbikowa, choć je zachęcał, nie śpiewały chórem: dzyń, dzyń, dzyń. [TVP]

Ekipa
pełna | skrócona | schowaj

2018.02.20 23:39:40
© 1998-2019 Państwowa Wyższa Szkoła Filmowa, Telewizyjna i Teatralna im. Leona Schillera w Łodzi.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl jest bazą danych chronioną przepisami Ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych (Dz. U. 2001 nr 128 poz. 1402). Kopiowanie treści zawartych w serwisie bez zgody redakcji zabronione. Kopiowanie i wykorzystywanie fotosów oraz materiałów audiowizualnych zamieszczonych w serwisie bezwzględnie zabronione, z zastrzeżeniem wyjątków przewidzianych przez prawo. Cytowanie fragmentów treści zawartych w serwisie wymaga zgody redakcji. W każdym przypadku konieczne jest podanie źródła w podpisie pod cytowanym fragmentem. W przypadku portali internetowych żródło musi być linkiem do serwisu filmpolski.pl.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl działa na podstawie art. 2 Ustawy z dnia 10 maja 2018 r. o ochronie danych osobowych (Dz.U. 2018 poz. 1000).
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl współpracuje z TVN w zakresie publikacji promocyjnych materiałów audiowizualnych. Administratorem danych pozyskanych w związku z emisją tych materiałów jest TVN.
Ta strona używa plików cookie. Zapisywanie plików cookies można zablokować, zmieniając ustawienia przeglądarki.
Krzysztof WellmanKrzysztof WiktorGlinka Agencye-teatr.pl