Wyszukiwaniex

Proszę wpisać poszukiwane słowo lub jego fragment.

Opcja fragment pozwala wyszukać każde wystąpienie poszukiwanego wyrażenia.

Opcja początek pozwala wyszukać wszystkie tytuły i nazwiska rozpoczynające się od wyszukiwanego wyrażenia.

Opcja dokładnie wyszukuje tylko te filmy i osoby, których tytuły, imiona i/lub nazwiska są takie same jak wyszukiwane wyrażenie.

WAŻNE! Proszę pamiętać, że każda osoba wpisana jest do bazy w formie „nazwisko, imię”. Wyszukując osoby w opcji początek należy wpisać jej nazwisko lub jego początkowy fragment, w opcji dokładnie należy wpisać np. Kowalski, Jan (nie Jan Kowalski). W tej opcji wpisanie przecinka i spacji JEST KONIECZNE.

Szukaj w bazie

PARADAJZ

  • Film dokumentalny
  • Produkcja:
    Polska
  • Rok produkcji:
    1997
  • Barwny, 29 min

Ogromny supermarket wypełniony po brzegi przeróżnymi towarami. Co zrobić, żeby między całą gamą kolorów półki przyciągnąć klientów? Jak ich przekonać, że wszystko to jest im potrzebne, wręcz nieodzowne, że tylko to ich uszczęśliwi? A jak sprawić, żeby kupili właśnie ten proszek a nie inny, ten dezodorant, tę margarynę, to mleko, ten batonik? Krzysztof Lang odsłania kulisy reklamy. Długie, wyczerpujące i nudne sesje zdjęciowe zakończone wyborem jednego ujęcia - tego najwłaściwszego ruchu, uśmiechu, spojrzenia - które potem będzie atakowało, kusiło, nakłaniało z ogromnych billboardów rozwieszonych na ulicach w całym kraju. Degustacje, sondaże, badania psychologiczne, narady, dyskusje z producentami, akcje promocyjne. Godziny spędzane na planach zdjęciowych i w studiach nagrań. Powtarzanie i powtarzanie, poprawianie, cyzelowanie obrazu i dźwięku nim efekt finalny przez kilkadziesiąt sekund zaistnieje na telewizyjnym ekranie. Autor filmu wszystkie te zabiegi przewrotnie zderza z widokiem ulic, na których z tłumu wyławia biednych, żebrzących, brzydkich, obdartych, zaniedbanych, zmęczonych. W końcu jednak pokazuje przywiedzionych do reklamowego raju. Tę ciżbę zapełniającą supermarket i ładującą do wózków stosy wszelakiego dobra, zachęcaną do kupowania, kupowania, kupowania. Tylko gdzie tak naprawdę jest ten tytułowy paradajz? Dla kogo ten raj i kto go osiągnął? [TVP]

Ekipa
pełna | skrócona | schowaj

2017.02.11 02:49:00
© 1998-2021 Państwowa Wyższa Szkoła Filmowa, Telewizyjna i Teatralna im. Leona Schillera w Łodzi.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl jest bazą danych chronioną przepisami Ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych (Dz. U. 2001 nr 128 poz. 1402). Kopiowanie treści zawartych w serwisie bez zgody redakcji zabronione. Kopiowanie i wykorzystywanie fotosów oraz materiałów audiowizualnych zamieszczonych w serwisie bezwzględnie zabronione, z zastrzeżeniem wyjątków przewidzianych przez prawo. Cytowanie fragmentów treści zawartych w serwisie wymaga zgody redakcji. W każdym przypadku konieczne jest podanie źródła w podpisie pod cytowanym fragmentem. W przypadku portali internetowych żródło musi być linkiem do serwisu filmpolski.pl.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl działa na podstawie art. 2 Ustawy z dnia 10 maja 2018 r. o ochronie danych osobowych (Dz.U. 2018 poz. 1000).
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl współpracuje z TVN w zakresie publikacji promocyjnych materiałów audiowizualnych. Administratorem danych pozyskanych w związku z emisją tych materiałów jest TVN.
Ta strona używa plików cookie. Zapisywanie plików cookies można zablokować, zmieniając ustawienia przeglądarki.
Muzeum KinematografiiMakuFly Marcin MakowskiKrzysztof WellmanKrzysztof Wiktor