Wyszukiwaniex

Proszę wpisać poszukiwane słowo lub jego fragment.

Opcja fragment pozwala wyszukać każde wystąpienie poszukiwanego wyrażenia.

Opcja początek pozwala wyszukać wszystkie tytuły i nazwiska rozpoczynające się od wyszukiwanego wyrażenia.

Opcja dokładnie wyszukuje tylko te filmy i osoby, których tytuły, imiona i/lub nazwiska są takie same jak wyszukiwane wyrażenie.

WAŻNE! Proszę pamiętać, że każda osoba wpisana jest do bazy w formie „nazwisko, imię”. Wyszukując osoby w opcji początek należy wpisać jej nazwisko lub jego początkowy fragment, w opcji dokładnie należy wpisać np. Kowalski, Jan (nie Jan Kowalski). W tej opcji wpisanie przecinka i spacji JEST KONIECZNE.

Szukaj w bazie

RYCERZ I KSIĘŻNICZKA

  • Serial animowany
  • Rok produkcji:
    1983
  • Gatunek:
    Film dla dzieci, Film rysunkowy

Powstał tylko jeden odcinek, serii nie kontynuowano.

Ekipa
pełna | skrócona | schowaj

NA KRAKOWSKIM TRAKCIE

  • Odcinek serialu
  • Barwny, 575 m, 24 min

Maciek, syn znanego w Polsce rycerza, nie chce dłużej siedzieć w domu. Chłopak marzy o wielkiej przygodzie. Postanawia udać się do Krakowa. Przed wyjazdem otrzymuje od ojca miecz, który towarzyszył ojcu w sprawowaniu rycerskich powinności. Ojciec, wręczając mu miecz, powiedział, że daje mu tę broń, ale zanim po nią sięgnie - musi pamiętać o jednym, że ten oto miecz nigdy krwi niesprawiedliwej nie przelał. Maciek jadąc na swym koniu Krakowskim Traktem, spotyka wielu podróżnych, zmierzających do Krakowa. Jedni wydają mu się być posłami z dalekich stron, drudzy wzbudzają podejrzliwość. Maciek zaczyna ich z ukrycia obserwować. Jego przeczucia okazały się słuszne. Rabusie chcąc zrabować bagaże, zwabili zmęczonych wędrowców w zasadzkę. [TVP]

2022.05.21 06:05:24
© 1998-2022 Państwowa Wyższa Szkoła Filmowa, Telewizyjna i Teatralna im. Leona Schillera w Łodzi.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl jest bazą danych chronioną przepisami Ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych (Dz. U. 2001 nr 128 poz. 1402). Kopiowanie treści zawartych w serwisie bez zgody redakcji zabronione. Kopiowanie i wykorzystywanie fotosów oraz materiałów audiowizualnych zamieszczonych w serwisie bezwzględnie zabronione, z zastrzeżeniem wyjątków przewidzianych przez prawo. Cytowanie fragmentów treści zawartych w serwisie wymaga zgody redakcji. W każdym przypadku konieczne jest podanie źródła w podpisie pod cytowanym fragmentem. W przypadku portali internetowych żródło musi być linkiem do serwisu filmpolski.pl.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl działa na podstawie art. 2 Ustawy z dnia 10 maja 2018 r. o ochronie danych osobowych (Dz.U. 2018 poz. 1000).
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl współpracuje z TVN w zakresie publikacji promocyjnych materiałów audiowizualnych. Administratorem danych pozyskanych w związku z emisją tych materiałów jest TVN.
Ta strona używa plików cookie. Zapisywanie plików cookies można zablokować, zmieniając ustawienia przeglądarki.
Fotos-Art Robert PakaPiotr LitwicMuzeum KinematografiiMakuFly Marcin Makowski