Wyszukiwaniex

Proszę wpisać poszukiwane słowo lub jego fragment.

Opcja fragment pozwala wyszukać każde wystąpienie poszukiwanego wyrażenia.

Opcja początek pozwala wyszukać wszystkie tytuły i nazwiska rozpoczynające się od wyszukiwanego wyrażenia.

Opcja dokładnie wyszukuje tylko te filmy i osoby, których tytuły, imiona i/lub nazwiska są takie same jak wyszukiwane wyrażenie.

WAŻNE! Proszę pamiętać, że każda osoba wpisana jest do bazy w formie „nazwisko, imię”. Wyszukując osoby w opcji początek należy wpisać jej nazwisko lub jego początkowy fragment, w opcji dokładnie należy wpisać np. Kowalski, Jan (nie Jan Kowalski). W tej opcji wpisanie przecinka i spacji JEST KONIECZNE.

Szukaj w bazie

JESIENNE BAJKI

 • Film animowany
 • Produkcja:
  Polska
 • Rok produkcji:
  1983
 • Gatunek:
  Film dla dzieci, Film kombinowany
 • Barwny, 35 mm, 16 mm, 211 m

Mały niedźwiadek nie chce zasnąć, mimo iż nadeszła zima. Kiedy zasypia mama, on wymyka się z legowiska i wyrusza na poszukiwanie przygód. Rozbudzone zwierzątka, chcąc go uśpić, opowiadają mu bajki, ale misia one szybko nudzą. Zasypia na chwilę i śni, że jest na wielkim balu w królestwie suchych liści. Zmęczony ciągłymi tańcami budzi się, by za chwilę zasnąć na dobre w ramionach mamy. Tworzywem zastosowanym przez realizatorów są suche liście.

Ekipa
pełna | skrócona | schowaj

Nagrody
schowaj

 • 1984
  Poznań (Międzynarodowy Festiwal Filmów Młodego Widza "Ale Kino!")-Złote Koziołki
 • 1983
  Nagroda im. Zenona Wasilewskiego (najlepszy film animowany dla dzieci)
2017.02.11 02:35:10
© 1998-2021 Państwowa Wyższa Szkoła Filmowa, Telewizyjna i Teatralna im. Leona Schillera w Łodzi.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl jest bazą danych chronioną przepisami Ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych (Dz. U. 2001 nr 128 poz. 1402). Kopiowanie treści zawartych w serwisie bez zgody redakcji zabronione. Kopiowanie i wykorzystywanie fotosów oraz materiałów audiowizualnych zamieszczonych w serwisie bezwzględnie zabronione, z zastrzeżeniem wyjątków przewidzianych przez prawo. Cytowanie fragmentów treści zawartych w serwisie wymaga zgody redakcji. W każdym przypadku konieczne jest podanie źródła w podpisie pod cytowanym fragmentem. W przypadku portali internetowych żródło musi być linkiem do serwisu filmpolski.pl.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl działa na podstawie art. 2 Ustawy z dnia 10 maja 2018 r. o ochronie danych osobowych (Dz.U. 2018 poz. 1000).
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl współpracuje z TVN w zakresie publikacji promocyjnych materiałów audiowizualnych. Administratorem danych pozyskanych w związku z emisją tych materiałów jest TVN.
Ta strona używa plików cookie. Zapisywanie plików cookies można zablokować, zmieniając ustawienia przeglądarki.
MakuFly Marcin MakowskiKrzysztof WellmanKrzysztof WiktorGlinka Agency