Wyszukiwaniex

Proszę wpisać poszukiwane słowo lub jego fragment.

Opcja fragment pozwala wyszukać każde wystąpienie poszukiwanego wyrażenia.

Opcja początek pozwala wyszukać wszystkie tytuły i nazwiska rozpoczynające się od wyszukiwanego wyrażenia.

Opcja dokładnie wyszukuje tylko te filmy i osoby, których tytuły, imiona i/lub nazwiska są takie same jak wyszukiwane wyrażenie.

WAŻNE! Proszę pamiętać, że każda osoba wpisana jest do bazy w formie „nazwisko, imię”. Wyszukując osoby w opcji początek należy wpisać jej nazwisko lub jego początkowy fragment, w opcji dokładnie należy wpisać np. Kowalski, Jan (nie Jan Kowalski). W tej opcji wpisanie przecinka i spacji JEST KONIECZNE.

Szukaj w bazie

PROCES

 • Film dokumentalny
 • Produkcja:
  Polska
 • Rok produkcji:
  1990
 • Czarno-biały

Nowe spojrzenie na sprawę procesu gen. Tatara, oraz tzw. "procesów odpryskowych" w oparciu o zachowane archiwalne materiały filmowe oraz wypowiedzi ludzi biorących udział w procesie. Zarówno oskarżonych jak i oskarżycieli. Dokument na który złożyły się nadzieje pierwszych powojennych lat, absurd oskarżeń, koszmar śledztwa, tragedia wyroków. Opowieść dokumentalna o losach oficerów Wojska Polskiego aresztowanych, w okresie stalinowskim, w latach 1949-1953 przez Główny Zarząd Informacji WP. Aresztowano 127 generałów i oficerów, odbyło się 50 procesów w których zapadło 38 wyroków śmierci, 20 z nich wykonano.

Ekipa
pełna | skrócona | schowaj

Nagrody
schowaj

 • 1990
  Łódź (Festiwal Mediów "Człowiek w zagrożeniu")-Nagroda Główna
 • 1990
  Nyon (Międzynarodowy Festiwal Filmu Dokumentalnego "Vision du Reel")-"Srebrna Sestercja"
2020.07.01 00:28:45
© 1998-2021 Państwowa Wyższa Szkoła Filmowa, Telewizyjna i Teatralna im. Leona Schillera w Łodzi.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl jest bazą danych chronioną przepisami Ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych (Dz. U. 2001 nr 128 poz. 1402). Kopiowanie treści zawartych w serwisie bez zgody redakcji zabronione. Kopiowanie i wykorzystywanie fotosów oraz materiałów audiowizualnych zamieszczonych w serwisie bezwzględnie zabronione, z zastrzeżeniem wyjątków przewidzianych przez prawo. Cytowanie fragmentów treści zawartych w serwisie wymaga zgody redakcji. W każdym przypadku konieczne jest podanie źródła w podpisie pod cytowanym fragmentem. W przypadku portali internetowych żródło musi być linkiem do serwisu filmpolski.pl.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl działa na podstawie art. 2 Ustawy z dnia 10 maja 2018 r. o ochronie danych osobowych (Dz.U. 2018 poz. 1000).
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl współpracuje z TVN w zakresie publikacji promocyjnych materiałów audiowizualnych. Administratorem danych pozyskanych w związku z emisją tych materiałów jest TVN.
Ta strona używa plików cookie. Zapisywanie plików cookies można zablokować, zmieniając ustawienia przeglądarki.
Fotos-Art Robert PakaPiotr LitwicMuzeum KinematografiiMakuFly Marcin Makowski