Wyszukiwaniex

Proszę wpisać poszukiwane słowo lub jego fragment.

Opcja fragment pozwala wyszukać każde wystąpienie poszukiwanego wyrażenia.

Opcja początek pozwala wyszukać wszystkie tytuły i nazwiska rozpoczynające się od wyszukiwanego wyrażenia.

Opcja dokładnie wyszukuje tylko te filmy i osoby, których tytuły, imiona i/lub nazwiska są takie same jak wyszukiwane wyrażenie.

WAŻNE! Proszę pamiętać, że każda osoba wpisana jest do bazy w formie „nazwisko, imię”. Wyszukując osoby w opcji początek należy wpisać jej nazwisko lub jego początkowy fragment, w opcji dokładnie należy wpisać np. Kowalski, Jan (nie Jan Kowalski). W tej opcji wpisanie przecinka i spacji JEST KONIECZNE.

Szukaj w bazie

CIAŁO NA PŁÓTNIE

 • Film dokumentalny
 • Produkcja:
  Polska
 • Rok produkcji:
  1993
 • Gatunek:
  Film o sztuce
 • Barwny, 28 min

Twórczość malarza Władysława Jackiewicza jest hołdem złożonym kobiecie - jej ciało jest najczęstszym tematem jego obrazów. Na płótnie pojawia się w abstrakcyjnej, a jednocześnie bardzo żywej i sugestywnej formie. Mimo jednorodności tematycznej malarstwo Jackiewicza dalekie jest od monotonii. Artysta urodził się w 1924 roku w Podbrodziu. Dyplom uzyskał w pracowni profesora Artura Nachta-Samborskiego w roku 1952. Jest profesorem w Państwowej Wyższej Szkole Sztuk Plastycznych w Gdańsku. Swoje prace prezentował w kraju i za granicą - w Mediolanie, Bazylei, Genewie, a także na wielu zbiorowych wystawach, m.in. w Buenos-Aires, Meksyku, Tel-Awiwie, Montrealu, Neapolu, Bagdadzie. Jego obrazy znajdują się w zbiorach muzeów w Polsce i w kolekcjach prywatnych w Szwecji, Szwajcarii, we Włoszech, Kanadzie i USA. W filmie Władysław Jackiewicz we własnej pracowni opowiada o swojej twórczości. [TVP]

Ekipa
pełna | skrócona | schowaj

2017.02.11 02:15:42
© 1998-2021 Państwowa Wyższa Szkoła Filmowa, Telewizyjna i Teatralna im. Leona Schillera w Łodzi.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl jest bazą danych chronioną przepisami Ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych (Dz. U. 2001 nr 128 poz. 1402). Kopiowanie treści zawartych w serwisie bez zgody redakcji zabronione. Kopiowanie i wykorzystywanie fotosów oraz materiałów audiowizualnych zamieszczonych w serwisie bezwzględnie zabronione, z zastrzeżeniem wyjątków przewidzianych przez prawo. Cytowanie fragmentów treści zawartych w serwisie wymaga zgody redakcji. W każdym przypadku konieczne jest podanie źródła w podpisie pod cytowanym fragmentem. W przypadku portali internetowych żródło musi być linkiem do serwisu filmpolski.pl.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl działa na podstawie art. 2 Ustawy z dnia 10 maja 2018 r. o ochronie danych osobowych (Dz.U. 2018 poz. 1000).
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl współpracuje z TVN w zakresie publikacji promocyjnych materiałów audiowizualnych. Administratorem danych pozyskanych w związku z emisją tych materiałów jest TVN.
Ta strona używa plików cookie. Zapisywanie plików cookies można zablokować, zmieniając ustawienia przeglądarki.
MakuFly Marcin MakowskiKrzysztof WellmanKrzysztof WiktorGlinka Agency