Wyszukiwaniex

Proszę wpisać poszukiwane słowo lub jego fragment.

Opcja fragment pozwala wyszukać każde wystąpienie poszukiwanego wyrażenia.

Opcja początek pozwala wyszukać wszystkie tytuły i nazwiska rozpoczynające się od wyszukiwanego wyrażenia.

Opcja dokładnie wyszukuje tylko te filmy i osoby, których tytuły, imiona i/lub nazwiska są takie same jak wyszukiwane wyrażenie.

WAŻNE! Proszę pamiętać, że każda osoba wpisana jest do bazy w formie „nazwisko, imię”. Wyszukując osoby w opcji początek należy wpisać jej nazwisko lub jego początkowy fragment, w opcji dokładnie należy wpisać np. Kowalski, Jan (nie Jan Kowalski). W tej opcji wpisanie przecinka i spacji JEST KONIECZNE.

Szukaj w bazie

CZARNY KAPTUREK

 • Film animowany
 • Produkcja:
  Polska
 • Rok produkcji:
  1983
 • Gatunek:
  Film rysunkowy
 • Czarno-biały, 35 mm, 152 m, 5 min

Z chatki wychodzi chłopczyk, zakłada kapturek i idzie z koszyczkiem w las. Po drodze zjada i niszczy kwiaty. Spotkawszy ogromnego wilka , również go zjada. Do leżącego na ziemi podchodzi myśliwy. Wilk wydostaje się z chłopca i zjada myśliwego, po czym udaje się do pobliskiego domu, ale tam zabija go mężczyzna. Znalazłszy w brzuchu wilka czarny kapturek chłopczyk, popełnia harakiri. Z wnętrza wilka wydostaje się myśliwy. Biegnie przez las i znów dostrzega wilka, który podchodzi do położonego na wzgórzu domku, zagląda przez okno, wskakuje do środka i i rzuca się na spoczywającą w łóżku nagą kobietę. Jego zamiary nie są jednak krwiożercze.

Ekipa
pełna | skrócona | schowaj

Nagrody
schowaj

 • 1984
  Huesca (Międzynarodowy Festiwal Filmów Krótkometrażowych)-Wyróżnienie Honorowe
 • 1983
  Warna (World Festival of Animated Film)-II Nagroda
2021.05.21 00:11:37
© 1998-2021 Państwowa Wyższa Szkoła Filmowa, Telewizyjna i Teatralna im. Leona Schillera w Łodzi.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl jest bazą danych chronioną przepisami Ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych (Dz. U. 2001 nr 128 poz. 1402). Kopiowanie treści zawartych w serwisie bez zgody redakcji zabronione. Kopiowanie i wykorzystywanie fotosów oraz materiałów audiowizualnych zamieszczonych w serwisie bezwzględnie zabronione, z zastrzeżeniem wyjątków przewidzianych przez prawo. Cytowanie fragmentów treści zawartych w serwisie wymaga zgody redakcji. W każdym przypadku konieczne jest podanie źródła w podpisie pod cytowanym fragmentem. W przypadku portali internetowych żródło musi być linkiem do serwisu filmpolski.pl.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl działa na podstawie art. 2 Ustawy z dnia 10 maja 2018 r. o ochronie danych osobowych (Dz.U. 2018 poz. 1000).
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl współpracuje z TVN w zakresie publikacji promocyjnych materiałów audiowizualnych. Administratorem danych pozyskanych w związku z emisją tych materiałów jest TVN.
Ta strona używa plików cookie. Zapisywanie plików cookies można zablokować, zmieniając ustawienia przeglądarki.
Glinka Agencye-teatr.plInstytut Teatralny im. Zbigniewa RaszewskiegoStowarzyszenie Autorw Zdj Filmowych