Wyszukiwaniex

Proszę wpisać poszukiwane słowo lub jego fragment.

Opcja fragment pozwala wyszukać każde wystąpienie poszukiwanego wyrażenia.

Opcja początek pozwala wyszukać wszystkie tytuły i nazwiska rozpoczynające się od wyszukiwanego wyrażenia.

Opcja dokładnie wyszukuje tylko te filmy i osoby, których tytuły, imiona i/lub nazwiska są takie same jak wyszukiwane wyrażenie.

WAŻNE! Proszę pamiętać, że każda osoba wpisana jest do bazy w formie „nazwisko, imię”. Wyszukując osoby w opcji początek należy wpisać jej nazwisko lub jego początkowy fragment, w opcji dokładnie należy wpisać np. Kowalski, Jan (nie Jan Kowalski). W tej opcji wpisanie przecinka i spacji JEST KONIECZNE.

Szukaj w bazie

NA DNIE SZAFY

 • Film animowany
 • Produkcja:
  Polska
 • Rok produkcji:
  1984
 • Gatunek:
  Film fantastyczny, Film kombinowany - aktorsko-animowany
 • Barwny, 35 mm, 273 m, 9 min

Horror. Wzgardzone ubranie wepchnięte przez młodą kobietę na dno szafy, zaczyna żyć swoim życiem. Wypełza na podłogę, nabiera kształtów, przytwierdza sobie głowę ze znalezionego w lodówce indyka, sapiąc, posuwa się w stronę łóżka. Przerażona kobieta budzi się z koszmarnego snu. Rankiem opuszcza mieszkanie, ale od strony łóżka dobiega sapanie.

Ekipa
pełna | skrócona | schowaj

Nagrody
schowaj

 • 1985
  Kraków (Krakowski Festiwal Filmowy - Konkurs Polski; do roku 2000 Ogólnopolski Festiwal Filmów Krótkometrażowych)-Nagroda za zdjęcia
  nagroda pozaregulaminowa; w roku 1984 regulaminową nagrodę za zdjęcia otrzymał Jacek Żuk-Żukowski za film "Na drugi brzeg". Związaną z tą nagrodą premię pieniężną jego rodzice, Jadwiga i Witold Żukowscy, przekazali do dyspozycji jury na nagrodę dla młodego operatora
 • 1986
  Porto (Międzynarodowy Festiwal Filmów Fantastycznych "Fantasporto")-Nagroda Główna
2017.02.11 02:30:54
© 1998-2021 Państwowa Wyższa Szkoła Filmowa, Telewizyjna i Teatralna im. Leona Schillera w Łodzi.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl jest bazą danych chronioną przepisami Ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych (Dz. U. 2001 nr 128 poz. 1402). Kopiowanie treści zawartych w serwisie bez zgody redakcji zabronione. Kopiowanie i wykorzystywanie fotosów oraz materiałów audiowizualnych zamieszczonych w serwisie bezwzględnie zabronione, z zastrzeżeniem wyjątków przewidzianych przez prawo. Cytowanie fragmentów treści zawartych w serwisie wymaga zgody redakcji. W każdym przypadku konieczne jest podanie źródła w podpisie pod cytowanym fragmentem. W przypadku portali internetowych żródło musi być linkiem do serwisu filmpolski.pl.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl działa na podstawie art. 2 Ustawy z dnia 10 maja 2018 r. o ochronie danych osobowych (Dz.U. 2018 poz. 1000).
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl współpracuje z TVN w zakresie publikacji promocyjnych materiałów audiowizualnych. Administratorem danych pozyskanych w związku z emisją tych materiałów jest TVN.
Ta strona używa plików cookie. Zapisywanie plików cookies można zablokować, zmieniając ustawienia przeglądarki.
Muzeum KinematografiiMakuFly Marcin MakowskiKrzysztof WellmanKrzysztof Wiktor