Wyszukiwaniex

Proszę wpisać poszukiwane słowo lub jego fragment.

Opcja fragment pozwala wyszukać każde wystąpienie poszukiwanego wyrażenia.

Opcja początek pozwala wyszukać wszystkie tytuły i nazwiska rozpoczynające się od wyszukiwanego wyrażenia.

Opcja dokładnie wyszukuje tylko te filmy i osoby, których tytuły, imiona i/lub nazwiska są takie same jak wyszukiwane wyrażenie.

WAŻNE! Proszę pamiętać, że każda osoba wpisana jest do bazy w formie „nazwisko, imię”. Wyszukując osoby w opcji początek należy wpisać jej nazwisko lub jego początkowy fragment, w opcji dokładnie należy wpisać np. Kowalski, Jan (nie Jan Kowalski). W tej opcji wpisanie przecinka i spacji JEST KONIECZNE.

Szukaj w bazie

URODZONA

 • Film dokumentalny
 • Produkcja:
  Polska
 • Rok produkcji:
  1975
 • Barwny, 20 min

Film o Brygidzie Łacińskiej poszukującej po latach swych rodziców. Historia kobiety poszukującej swojej rodziny, która zwraca się o pomoc do telewizji. Jedynym śladem jest kartka pozostawiona przez jej matkę z prośbą o opiekę nad córką Brygidą Władysławą Łabęcką. Odwiedza żłobek, w którym przebywała jako małe dziecko, szuka informacji w księgach chrztów, udaje jej się ustalić, że jest córką Antoniego i Stanisławy Łacińskich i urodziła się we wsi Huszczka. Odwiedza wieś i tam od innych mieszkańców dowiaduje się, że jej rodzina przeprowadziła się na zachód. Dzięki informacjom z Centralnego Biura Adresowego trafia do swojej matki do Gryfina. Podczas spotkania matka opowiada, że w Lublinie jakaś kobieta ukradła jej małą córkę Brygidę. [TVP]

Ekipa
pełna | skrócona | schowaj

Nagrody
schowaj

 • 1976
  Kraków (Krakowski Festiwal Filmowy - Konkurs Polski; do roku 2000 Ogólnopolski Festiwal Filmów Krótkometrażowych)-Grand Prix "Złoty Lajkonik" (do 1964 "Złoty Smok Wawelski")
 • 1989
  Niepokalanów (Międzynarodowy Katolicki Festiwal Filmów i Multimediów)-Wyróżnienie
 • 1976
  Prix Italia-w kategorii: Dokument telewizyjny
2021.04.14 00:10:06
© 1998-2022 Państwowa Wyższa Szkoła Filmowa, Telewizyjna i Teatralna im. Leona Schillera w Łodzi.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl jest bazą danych chronioną przepisami Ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych (Dz. U. 2001 nr 128 poz. 1402). Kopiowanie treści zawartych w serwisie bez zgody redakcji zabronione. Kopiowanie i wykorzystywanie fotosów oraz materiałów audiowizualnych zamieszczonych w serwisie bezwzględnie zabronione, z zastrzeżeniem wyjątków przewidzianych przez prawo. Cytowanie fragmentów treści zawartych w serwisie wymaga zgody redakcji. W każdym przypadku konieczne jest podanie źródła w podpisie pod cytowanym fragmentem. W przypadku portali internetowych żródło musi być linkiem do serwisu filmpolski.pl.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl działa na podstawie art. 2 Ustawy z dnia 10 maja 2018 r. o ochronie danych osobowych (Dz.U. 2018 poz. 1000).
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl współpracuje z TVN w zakresie publikacji promocyjnych materiałów audiowizualnych. Administratorem danych pozyskanych w związku z emisją tych materiałów jest TVN.
Ta strona używa plików cookie. Zapisywanie plików cookies można zablokować, zmieniając ustawienia przeglądarki.
Glinka Agencye-teatr.plInstytut Teatralny im. Zbigniewa RaszewskiegoStowarzyszenie Autorw Zdj Filmowych