Wyszukiwaniex

Proszę wpisać poszukiwane słowo lub jego fragment.

Opcja fragment pozwala wyszukać każde wystąpienie poszukiwanego wyrażenia.

Opcja początek pozwala wyszukać wszystkie tytuły i nazwiska rozpoczynające się od wyszukiwanego wyrażenia.

Opcja dokładnie wyszukuje tylko te filmy i osoby, których tytuły, imiona i/lub nazwiska są takie same jak wyszukiwane wyrażenie.

WAŻNE! Proszę pamiętać, że każda osoba wpisana jest do bazy w formie „nazwisko, imię”. Wyszukując osoby w opcji początek należy wpisać jej nazwisko lub jego początkowy fragment, w opcji dokładnie należy wpisać np. Kowalski, Jan (nie Jan Kowalski). W tej opcji wpisanie przecinka i spacji JEST KONIECZNE.

Szukaj w bazie

...PORTRET WŁASNY

 • Film dokumentalny
 • Produkcja:
  Polska
 • Rok produkcji:
  1987
 • Czarno-biały, 35 mm, 565 m, 20 min
  Film zmontowany z fragmentów filmów amatorskich nakręconych na taśmie 8 mm i następnie przekopiwanych na taśmę 35 mm,

Fragmenty filmów amatorskich różnych autorów, ukazujące najważniejsze chwile ich życia, składają się na zadziwiająco jednolity i spójny obraz, będący wielkim skrótem dziejów Polski. Między początkowym i końcowym kadrem przedstawiającym mężczyznę grającego na skrzypcach przechodzą pochody pierwszomajowe i procesje kościelne, na trybunach przemawiają kolejni przywódcy zmieniający się spikerzy radiowi i telewizyjni głoszą nowe prawdy. Na koniec pojawia się napis: "itd".

Ekipa
pełna | skrócona | schowaj

Nagrody
schowaj

 • 1988
  Wrocław (Film Poza Kinem)-Grand Prix
 • 1987
  Syrena Warszawska (Nagroda Klubu Krytyki Filmowej SD PRL)
  przyznana podczas Ogólnopolskiego Festiwalu Filmów Krótkometrażowych w Krakowie
 • 1987
  Koszalin (Koszaliński Festiwal Debiutów Filmowych "Młodzi i Film")-Nagroda za debiut reżyserski w kategorii filmu krótkometrażowego
 • 1987
  Koszalin (Koszaliński Festiwal Debiutów Filmowych "Młodzi i Film")-Nagroda "Sztandaru Młodych"
2021.04.11 00:10:04
© 1998-2021 Państwowa Wyższa Szkoła Filmowa, Telewizyjna i Teatralna im. Leona Schillera w Łodzi.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl jest bazą danych chronioną przepisami Ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych (Dz. U. 2001 nr 128 poz. 1402). Kopiowanie treści zawartych w serwisie bez zgody redakcji zabronione. Kopiowanie i wykorzystywanie fotosów oraz materiałów audiowizualnych zamieszczonych w serwisie bezwzględnie zabronione, z zastrzeżeniem wyjątków przewidzianych przez prawo. Cytowanie fragmentów treści zawartych w serwisie wymaga zgody redakcji. W każdym przypadku konieczne jest podanie źródła w podpisie pod cytowanym fragmentem. W przypadku portali internetowych żródło musi być linkiem do serwisu filmpolski.pl.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl działa na podstawie art. 2 Ustawy z dnia 10 maja 2018 r. o ochronie danych osobowych (Dz.U. 2018 poz. 1000).
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl współpracuje z TVN w zakresie publikacji promocyjnych materiałów audiowizualnych. Administratorem danych pozyskanych w związku z emisją tych materiałów jest TVN.
Ta strona używa plików cookie. Zapisywanie plików cookies można zablokować, zmieniając ustawienia przeglądarki.
Krzysztof WiktorGlinka Agencye-teatr.plInstytut Teatralny im. Zbigniewa Raszewskiego