Wyszukiwaniex

Proszę wpisać poszukiwane słowo lub jego fragment.

Opcja fragment pozwala wyszukać każde wystąpienie poszukiwanego wyrażenia.

Opcja początek pozwala wyszukać wszystkie tytuły i nazwiska rozpoczynające się od wyszukiwanego wyrażenia.

Opcja dokładnie wyszukuje tylko te filmy i osoby, których tytuły, imiona i/lub nazwiska są takie same jak wyszukiwane wyrażenie.

WAŻNE! Proszę pamiętać, że każda osoba wpisana jest do bazy w formie „nazwisko, imię”. Wyszukując osoby w opcji początek należy wpisać jej nazwisko lub jego początkowy fragment, w opcji dokładnie należy wpisać np. Kowalski, Jan (nie Jan Kowalski). W tej opcji wpisanie przecinka i spacji JEST KONIECZNE.

Szukaj w bazie

ANIMALKI

 • Film animowany
 • Produkcja:
  Polska
 • Rok produkcji:
  1988
 • Gatunek:
  Film dla dzieci, Film kombinowany - aktorsko-animowany
 • Barwny (negatyw: Agfa XT), 35 mm i 16 mm, 1051 m, 36 min

Mała Joanna, pozbawiona matki, nudzi się - jej brat Tomek jest zajęty konstrukcją modelu samolotu, a tatuś pracuje nad filmem. Chcąc zwrócić ich uwagę dziewczynka tłucze naczynia w kuchni, ale nie wywołuje to większego wrażenia. Joanna wreszcie zaczyna interesować się filmem tatusia. Na razie są to rysunki przedstawiające bohaterów-Animalki. Dziewczynka wrzuca do akwarium celuloid z dwoma Animalkami, które ku jej zaskoczeniu ożywają i żądają "Daj scenariusz". Realizując jej pomysł zamykają Tomasza i ojca w pracowni. Wkrótce obaj wydostają się , ale zginął scenariusz filmu, a Animalki nie potrafią działać samodzielnie. Dochodzi do nieporozumień między nimi a Joanną, które zostają załagodzone podczas wspólnego jedzenia pierogów. Na widok Tomka i Tatusia Animalki chowają się pod stół, po czym rozdwajają się, tworząc cztery postaci. Stoczywszy pojedynek z chłopcem i jego ojcem, uciekają z domu. Dziewczynka idzie ich tropem. Animalki biegną ulicami Bielska-Białej i spostrzegają planszę z Bolkiem i Lolkiem. Tak więc trafiły do Studia Filmów Rysunkowych. Joanna, która chce biec za nimi, zostaje zdjęta z ekranu przez tatusia orientującego się, że dziecko zostało wciągnięte w akcję wyświetlanego w domu filmu. Tatuś obiecuje dziewczynce, że Animalki wrócą, gdy napisze nowy scenariusz. Teraz Tatuś, Tomek i Joanna zasiadają w zgodzie przy kominku. Film jest debiutem reżyserskim Andrzeja Orzechowskiego.

Ekipa
pełna | skrócona | schowaj

Nagrody
schowaj

2023.01.18 00:42:14
© 1998-2024 Państwowa Wyższa Szkoła Filmowa, Telewizyjna i Teatralna im. Leona Schillera w Łodzi.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl jest bazą danych chronioną przepisami Ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych (Dz. U. 2001 nr 128 poz. 1402). Kopiowanie treści zawartych w serwisie bez zgody redakcji zabronione. Kopiowanie i wykorzystywanie fotosów oraz materiałów audiowizualnych zamieszczonych w serwisie bezwzględnie zabronione, z zastrzeżeniem wyjątków przewidzianych przez prawo. Cytowanie fragmentów treści zawartych w serwisie wymaga zgody redakcji. W każdym przypadku konieczne jest podanie źródła w podpisie pod cytowanym fragmentem. W przypadku portali internetowych żródło musi być linkiem do serwisu filmpolski.pl.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl działa na podstawie art. 2 Ustawy z dnia 10 maja 2018 r. o ochronie danych osobowych (Dz.U. 2018 poz. 1000).
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl współpracuje z TVN w zakresie publikacji promocyjnych materiałów audiowizualnych. Administratorem danych pozyskanych w związku z emisją tych materiałów jest TVN.

Informacja o zasadach publikacji linków i danych adresowych w serwisie filmpolski.pl w ramach pakietu premium.

Ta strona używa plików cookie. Zapisywanie plików cookies można zablokować, zmieniając ustawienia przeglądarki.