Wyszukiwaniex

Proszę wpisać poszukiwane słowo lub jego fragment.

Opcja fragment pozwala wyszukać każde wystąpienie poszukiwanego wyrażenia.

Opcja początek pozwala wyszukać wszystkie tytuły i nazwiska rozpoczynające się od wyszukiwanego wyrażenia.

Opcja dokładnie wyszukuje tylko te filmy i osoby, których tytuły, imiona i/lub nazwiska są takie same jak wyszukiwane wyrażenie.

WAŻNE! Proszę pamiętać, że każda osoba wpisana jest do bazy w formie „nazwisko, imię”. Wyszukując osoby w opcji początek należy wpisać jej nazwisko lub jego początkowy fragment, w opcji dokładnie należy wpisać np. Kowalski, Jan (nie Jan Kowalski). W tej opcji wpisanie przecinka i spacji JEST KONIECZNE.

Szukaj w bazie

KOPACZE

 • Film dokumentalny
 • Produkcja:
  Polska, Niemcy
 • Rok produkcji:
  2006
 • Barwny, 30 min

Artur, Gilu, Gumiś i Panterka razem wydobywają węgiel w okolicach Wałbrzycha. Każdego dnia stają w obliczu niebezpieczeństwa, gdyż ich "dziurze" grozi zawalenie, jednak wydobywany "skarb" jest dla nich jedynym źródłem utrzymania. Brygada razem rozwiązuje pojawiające się problemy, co często prowadzi do konfliktów. W końcu dochodzi do katastrofy. Bohaterowie świadomi swego losu, na przekór przeciwnościom, odnajdują w sobie siłę do dalszego działania...mimo, że jak twierdzą, "księżyc śmieje się z nich, a nie do nich uśmiecha". Męski film o sile człowieka, o zmaganiu się z trudami życia, o wytrwałości, męstwie, rozterkach i podążaniu własną drogą.

Zwiastun
pokaż

Ekipa
pełna | skrócona | schowaj

Nagrody
schowaj

 • 2006
  Poczdam (Międzynarodowy Festiwal Filmów Studenckich "Sehsüchte")-Nagroda Publiczności
 • 2006
  Poczdam (Międzynarodowy Festiwal Filmów Studenckich "Sehsüchte")-Wyróżnienie
 • 2007
  Cieszyn (Festiwal Filmowy "Wakacyjne kadry")-Nagroda za zdjęcia w filmie dokumentalnym
  w konkursie "Schoolfilm"
2017.02.11 04:24:48
© 1998-2019 Państwowa Wyższa Szkoła Filmowa, Telewizyjna i Teatralna im. Leona Schillera w Łodzi.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl jest bazą danych chronioną przepisami Ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych (Dz. U. 2001 nr 128 poz. 1402). Kopiowanie treści zawartych w serwisie bez zgody redakcji zabronione. Kopiowanie i wykorzystywanie fotosów oraz materiałów audiowizualnych zamieszczonych w serwisie bezwzględnie zabronione, z zastrzeżeniem wyjątków przewidzianych przez prawo. Cytowanie fragmentów treści zawartych w serwisie wymaga zgody redakcji. W każdym przypadku konieczne jest podanie źródła w podpisie pod cytowanym fragmentem. W przypadku portali internetowych żródło musi być linkiem do serwisu filmpolski.pl.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl działa na podstawie art. 2 Ustawy z dnia 10 maja 2018 r. o ochronie danych osobowych (Dz.U. 2018 poz. 1000).
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl współpracuje z TVN w zakresie publikacji promocyjnych materiałów audiowizualnych. Administratorem danych pozyskanych w związku z emisją tych materiałów jest TVN.
Ta strona używa plików cookie. Zapisywanie plików cookies można zablokować, zmieniając ustawienia przeglądarki.
Krzysztof WellmanKrzysztof WiktorGlinka Agencye-teatr.pl