Wyszukiwaniex

Proszę wpisać poszukiwane słowo lub jego fragment.

Opcja fragment pozwala wyszukać każde wystąpienie poszukiwanego wyrażenia.

Opcja początek pozwala wyszukać wszystkie tytuły i nazwiska rozpoczynające się od wyszukiwanego wyrażenia.

Opcja dokładnie wyszukuje tylko te filmy i osoby, których tytuły, imiona i/lub nazwiska są takie same jak wyszukiwane wyrażenie.

WAŻNE! Proszę pamiętać, że każda osoba wpisana jest do bazy w formie „nazwisko, imię”. Wyszukując osoby w opcji początek należy wpisać jej nazwisko lub jego początkowy fragment, w opcji dokładnie należy wpisać np. Kowalski, Jan (nie Jan Kowalski). W tej opcji wpisanie przecinka i spacji JEST KONIECZNE.

Szukaj w bazie

CZARODZIEJE HONORATKI

 • Film dokumentalny - fabularyzowany
 • Produkcja:
  Polska
 • Rok produkcji:
  2012
 • Barwny, 107 min

Autor opowiada o "Honoratce" kultowej - dziś już nie istniejącej - łódzkiej kawiarni, mieszczącej się przy ul. Moniuszki, w której w latach 50-tych i 60-tych spotykali się filmowcy i studenci łódzkiej Szkoły Filmowej.
W filmie o czasach "Honoratki" mówią: Roman Polański, Andrzej Wajda, Jerzy Hoffman, Adam Holender, Kazimierz Kutz, Zbigniew Rybczyński, Jerzy Skolimowski, Witold Sobociński, Krzysztof Zanussi, Zofia Bnińska-Cybulska, Monika Dzienisiewicz-Olbrychska, Anna Iżykowska-Mironowicz, Mira Hamermesh, Marta Kobierska, Krystyna Kołodziejczyk, Zofia Saretok, Anna Sztaudynger-Kaliszewicz, Ewa Wiśniewska, Elżbieta Zechenter-Spławińska, Tadeusz Chmielewski, Feridun Erol, Janusz Gajos, Ryszard Marek Groński, Jerzy Gruza, Janusz Kondratiuk, Andrzej Kostenko, Janusz Majewski, Krzysztof "Kris" Malkiewicz, Wojciech Marczewski, Daniel Olbrychski, Marek Piwowski, Jerzy Rutowicz, Daniel Szczechura, Adam Walaciński, Kurt Weber, Andrzej Wojciechowski "Idon", Jerzy Woźniak, Leopold Rene Nowak i Joanna Podolska.

Zwiastun
pokaż

Ekipa
pełna | skrócona | schowaj

Nagrody
schowaj

 • 2014
  Warszawa (Międzynarodowy Festiwal Filmów Historycznych i Wojskowych)-"Srebrna Szabla" w kategorii filmu dokumentalnego
2017.02.11 04:23:05
© 1998-2021 Państwowa Wyższa Szkoła Filmowa, Telewizyjna i Teatralna im. Leona Schillera w Łodzi.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl jest bazą danych chronioną przepisami Ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych (Dz. U. 2001 nr 128 poz. 1402). Kopiowanie treści zawartych w serwisie bez zgody redakcji zabronione. Kopiowanie i wykorzystywanie fotosów oraz materiałów audiowizualnych zamieszczonych w serwisie bezwzględnie zabronione, z zastrzeżeniem wyjątków przewidzianych przez prawo. Cytowanie fragmentów treści zawartych w serwisie wymaga zgody redakcji. W każdym przypadku konieczne jest podanie źródła w podpisie pod cytowanym fragmentem. W przypadku portali internetowych żródło musi być linkiem do serwisu filmpolski.pl.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl działa na podstawie art. 2 Ustawy z dnia 10 maja 2018 r. o ochronie danych osobowych (Dz.U. 2018 poz. 1000).
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl współpracuje z TVN w zakresie publikacji promocyjnych materiałów audiowizualnych. Administratorem danych pozyskanych w związku z emisją tych materiałów jest TVN.
Ta strona używa plików cookie. Zapisywanie plików cookies można zablokować, zmieniając ustawienia przeglądarki.
Glinka Agencye-teatr.plInstytut Teatralny im. Zbigniewa RaszewskiegoStowarzyszenie Autorw Zdj Filmowych