Wyszukiwaniex

Proszę wpisać poszukiwane słowo lub jego fragment.

Opcja fragment pozwala wyszukać każde wystąpienie poszukiwanego wyrażenia.

Opcja początek pozwala wyszukać wszystkie tytuły i nazwiska rozpoczynające się od wyszukiwanego wyrażenia.

Opcja dokładnie wyszukuje tylko te filmy i osoby, których tytuły, imiona i/lub nazwiska są takie same jak wyszukiwane wyrażenie.

WAŻNE! Proszę pamiętać, że każda osoba wpisana jest do bazy w formie „nazwisko, imię”. Wyszukując osoby w opcji początek należy wpisać jej nazwisko lub jego początkowy fragment, w opcji dokładnie należy wpisać np. Kowalski, Jan (nie Jan Kowalski). W tej opcji wpisanie przecinka i spacji JEST KONIECZNE.

Szukaj w bazie

WTC. ZWYCIĘSTWO NADZIEI

  • Film dokumentalny
  • Produkcja:
    Polska
  • Rok produkcji:
    2005
  • Barwny, 46 min

Opowieść o losach ludzi, którzy przeżyli zamach na World Trade Centre. Wszyscy oni dostali od losu szansę na drugie życie. Przeżyty koszmar zmusił ich do przemyślenia dotychczasowego życia, ustalenia sobie nowej hierarchii wartości. Dziś, gdy zamachy terrorystyczne stają się ponurą codziennością, gdy po krwawych rzeziach w Madrycie i Londynie każdy z nas zaczyna się zastanawiać, czy deklarowane przez nas ideały nadal mają tę samą moc, co przed 11 września 2001 r., trzeba pokazywać, że jednak istnieje katalog nienaruszalnych zasad i reguł rządzących naszym życiem, niezależnie od sytuacji, w jakiej się znaleźliśmy. Dopóki żyjemy, mamy nadzieję. Po każdej katastrofie, każdym kataklizmie, ci, co przeżyją, rozpoczynają wszystko od nowa, chociaż dla każdego z nas to "od nowa" znaczy co innego. Jedną z bohaterek filmu jest Stefania Hapunik. We wrześniu 2001 pracowała jako sprzątaczka w budynku Merrill Lynch, naprzeciwko WTC. Kolejna bohaterka - prawniczka Dorota Warchoł, pracowała w World Trade Center dla firmy World Street Planning. Zawsze sumienna, lubiła swoje zajęcie, prawie nigdy nie spóźniała się do pracy, za to często zostawała po godzinach. Ale właśnie 11 września przyszła do biura później niż zwykle. Przypadek czy przeznaczenie? Dla żadnej z tych kobiet i dla wielu innych osób, które otarły się o piekło, już nigdy nic nie będzie takie jak dawniej. [TVP]

Ekipa
pełna | skrócona | schowaj

2022.05.21 06:44:01
© 1998-2022 Państwowa Wyższa Szkoła Filmowa, Telewizyjna i Teatralna im. Leona Schillera w Łodzi.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl jest bazą danych chronioną przepisami Ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych (Dz. U. 2001 nr 128 poz. 1402). Kopiowanie treści zawartych w serwisie bez zgody redakcji zabronione. Kopiowanie i wykorzystywanie fotosów oraz materiałów audiowizualnych zamieszczonych w serwisie bezwzględnie zabronione, z zastrzeżeniem wyjątków przewidzianych przez prawo. Cytowanie fragmentów treści zawartych w serwisie wymaga zgody redakcji. W każdym przypadku konieczne jest podanie źródła w podpisie pod cytowanym fragmentem. W przypadku portali internetowych żródło musi być linkiem do serwisu filmpolski.pl.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl działa na podstawie art. 2 Ustawy z dnia 10 maja 2018 r. o ochronie danych osobowych (Dz.U. 2018 poz. 1000).
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl współpracuje z TVN w zakresie publikacji promocyjnych materiałów audiowizualnych. Administratorem danych pozyskanych w związku z emisją tych materiałów jest TVN.
Ta strona używa plików cookie. Zapisywanie plików cookies można zablokować, zmieniając ustawienia przeglądarki.
Krzysztof WellmanKrzysztof WiktorGlinka Agencye-teatr.pl