Wyszukiwaniex

Proszę wpisać poszukiwane słowo lub jego fragment.

Opcja fragment pozwala wyszukać każde wystąpienie poszukiwanego wyrażenia.

Opcja początek pozwala wyszukać wszystkie tytuły i nazwiska rozpoczynające się od wyszukiwanego wyrażenia.

Opcja dokładnie wyszukuje tylko te filmy i osoby, których tytuły, imiona i/lub nazwiska są takie same jak wyszukiwane wyrażenie.

WAŻNE! Proszę pamiętać, że każda osoba wpisana jest do bazy w formie „nazwisko, imię”. Wyszukując osoby w opcji początek należy wpisać jej nazwisko lub jego początkowy fragment, w opcji dokładnie należy wpisać np. Kowalski, Jan (nie Jan Kowalski). W tej opcji wpisanie przecinka i spacji JEST KONIECZNE.

Szukaj w bazie

PIELGRZYM MIŁOŚCI

  • Serial dokumentalny
  • Produkcja:
    Polska
  • Rok produkcji:
    2011
  • Barwny, odcinki x ok. 22 min

Serial dokumentalny o życiu i przesłaniu, jakie pozostawił po sobie Jan Paweł II. Serial wzruszający i przepełniony emocjami, który ukazuje, jak nasz Rodak w drodze do świętości stał się największym autorytetem moralnym i przywódcą duchowym świata. "Pielgrzym..." został zrealizowany przez młodych twórców, którzy, próbując scalić kluczowe chwile pontyfikatu Wielkiego Papieża, pokazali go z dzisiejszej perspektywy. Z perspektywy 2011 roku.
To dynamiczny, nowoczesny serial posiadający wszelkie walory artystyczne, na jakie czeka współczesny telewidz. Zdjęcia do realizowane przez prawie cztery lata w 12 krajach (m. in. w Watykanie, we Włoszech, w Izraelu, Meksyku, Jordanii, Boliwii, Zambii, Botswanie, na Malcie i w Polsce), na czterech kontynentach (w Europie, Azji, Afryce, Ameryce Południowej), w 120 lokalizacjach; w tym w bardzo trudno dostępnych, gdzie kamera zazwyczaj nie ma wstępu. Choćby w pałacu prezydenckim w Meksyku, meczecie w Casablance, szkole koranicznej w Rabacie czy Kaplicy Sykstyńskiej w Watykanie. W serialu zostały wykorzystane unikalne, mało znane materiały archiwalne pochodzące ze zbiorów m. in. CTV, RAI, LUCE, MEDIASET, Filmoteki Watykańskiej, Filmoteki Narodowej, WFDiF, TVP, Działu Dokumentacji Filmowej UJ, PAP, Episkopatu Polski oraz ze zbiorów prywatnych. Kluczową rolę odgrywają nagrane specjalnie na potrzeby serialu, wypowiedzi autorytetów współczesnego świata, którzy wspominają Jana Pawła II. W tej grupie znajdują się głowy państw (prezydent Republiki Włoskiej /1985 - 1992/ Francesco Cossiga, prezydent Rzeczypospolitej Polskiej /1990 - 1995/ Lech Wałęsa), wybitni przedstawiciele świata kultury (m. in. tenor Placido Domingo), aktorzy (Raul Bova), kreatorzy mody (Laura Biagiotti), dziennikarze (m. in. Valentina Alazraki, Franco Bucarelli), profesorowie (m. in. Rocco Buttiglione), ponadto najważniejsi przedstawiciele światowych religii (m. in. duchowy przywódca Tybetańczyków Dalajlama XIV, Naczelny Rabin Izraela /1993 - 2003/ Yisrael Meir Lau). A także inne bardzo interesujące osobistości, np. książę Jordanii El Hassan bin Talal, patriarcha Konstantynopola Bartłomiej I, który nigdy nie wypowiadał się w mediach, czy najbliżsi współpracownicy Jana Pawła II - kard. Stanisław Dziwisz i abp Piero Marini (ceremoniarz papieskich ceremonii liturgicznych w latach 1987 - 2007). [TVP]

Ekipa
pełna | skrócona | schowaj

Patrz także:
schowaj

2022.05.21 06:43:12
© 1998-2022 Państwowa Wyższa Szkoła Filmowa, Telewizyjna i Teatralna im. Leona Schillera w Łodzi.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl jest bazą danych chronioną przepisami Ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych (Dz. U. 2001 nr 128 poz. 1402). Kopiowanie treści zawartych w serwisie bez zgody redakcji zabronione. Kopiowanie i wykorzystywanie fotosów oraz materiałów audiowizualnych zamieszczonych w serwisie bezwzględnie zabronione, z zastrzeżeniem wyjątków przewidzianych przez prawo. Cytowanie fragmentów treści zawartych w serwisie wymaga zgody redakcji. W każdym przypadku konieczne jest podanie źródła w podpisie pod cytowanym fragmentem. W przypadku portali internetowych żródło musi być linkiem do serwisu filmpolski.pl.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl działa na podstawie art. 2 Ustawy z dnia 10 maja 2018 r. o ochronie danych osobowych (Dz.U. 2018 poz. 1000).
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl współpracuje z TVN w zakresie publikacji promocyjnych materiałów audiowizualnych. Administratorem danych pozyskanych w związku z emisją tych materiałów jest TVN.
Ta strona używa plików cookie. Zapisywanie plików cookies można zablokować, zmieniając ustawienia przeglądarki.
Glinka Agencye-teatr.plInstytut Teatralny im. Zbigniewa RaszewskiegoStowarzyszenie Autorw Zdj Filmowych