Wyszukiwaniex

Proszę wpisać poszukiwane słowo lub jego fragment.

Opcja fragment pozwala wyszukać każde wystąpienie poszukiwanego wyrażenia.

Opcja początek pozwala wyszukać wszystkie tytuły i nazwiska rozpoczynające się od wyszukiwanego wyrażenia.

Opcja dokładnie wyszukuje tylko te filmy i osoby, których tytuły, imiona i/lub nazwiska są takie same jak wyszukiwane wyrażenie.

WAŻNE! Proszę pamiętać, że każda osoba wpisana jest do bazy w formie „nazwisko, imię”. Wyszukując osoby w opcji początek należy wpisać jej nazwisko lub jego początkowy fragment, w opcji dokładnie należy wpisać np. Kowalski, Jan (nie Jan Kowalski). W tej opcji wpisanie przecinka i spacji JEST KONIECZNE.

Szukaj w bazie

AGNIESZKI TU NIE MA

 • Film dokumentalny
 • Produkcja:
  Polska
 • Rok produkcji:
  2010
 • Barwny, 51 min

Twórca dokumentu opowiada o poszukiwaniach swojej przyrodniej siostry, której nigdy nie poznał. Ojciec Pawła Jóźwiaka - Rodana, Andrzej Rodan, niegdyś popularny pisarz książek o zabarwieniu erotycznym, bohater wcześniejszego filmu reżysera pt. "Mama, tata, bóg i szatan", opowiada synowi historię, jak jego była żona wywiozła do Niemiec 7 - letnią córkę Agnieszkę, która była do niego bardzo przywiązana. Próbował wówczas interweniować, chciał pojechać po dziewczynkę, lecz przeszkodził mu stan wojenny. Andrzej Rodan już dawno się poddał, zresztą jak sam mówi: "To nie ojciec powinien szukać dziecka, ale dziecko ojca. Powinno chcieć dotrzeć do korzeni. Ja płaciłem alimenty, które były wysyłane do RFN aż do jej 25. roku życia, mimo że nie studiowała i nawet nie ukończyła liceum. Pracowała jako pomoc hotelowa, podczas gdy dzieci jej wujka Antoniego, współautora porwania, pokończyły studia i żyją dostatnio". Należy jeszcze dodać, że kiedy Agnieszka była przesłuchiwana w sądzie w Heilderbergu (na prośbę sądu łódzkiego) w sprawie alimentów, zeznała, że nic nie wiedziała o pieniądzach. Okazało się, że o alimenty wystąpiła jej matka ze swoim pełnomocnikiem, bratem Antonim. Paweł Jóźwiak - Rodan namawia ojca, by wspólnie poszukali Agnieszki. Ojciec jest jednak nieugięty, wciąż uważa, że to ona powinna go odnaleźć: "Mogła się odezwać, dać znać, była tyle razy w Polsce i milczała". Ale przy swoim obstaje także Paweł, chce za wszelką cenę poznać swoją siostrę, wyjaśnić, dlaczego się nie odzywała. Próbuje jeszcze przekonać ojca słowami: "Skoro nie wiedziała o alimentach, może też nie wiedzieć, że żyjesz..." Sam Paweł czuje się poniekąd też winny. Od babci, matki ojca, dowiaduje się, że Agnieszka chciała wrócić do Polski, tęskniła za domem. Wprawdzie wówczas panował stan wojenny, ale były również inne przyczyny, dla których Andrzej Rodan nie szukał córki. Ułożył sobie życie na nowo, a owocem tego związku był właśnie Paweł, który wkrótce miał przyjść na świat... Rozpoczynają się poszukiwania Agnieszki. Paweł idzie do Filharmonii Łódzkiej na koncert, gdzie gra wujek Agnieszki - Antoni (brat jej matki - Łucji). Czy uda mu się uzyskać adres przyrodniej siostry? Czy wyruszy do Niemiec, by z nią porozmawiać? Pozostaje też pytanie, czy Agnieszka będzie chciała przyjechać do Polski i spotkać się ze swoim ojcem? Mogłaby to być wspaniała scena. [TVP]

Ekipa
pełna | skrócona | schowaj

Nagrody
schowaj

 • 2011
  Poznań (Międzynarodowy Festiwal Filmowy "Off Cinema")-"Srebrny Zamek"
 • 2013
  Nagroda Polskiego Kina Niezależnego im. Jana Machulskiego-Nominacja
  w kategorii: Najlepsza reżyseria
2018.11.15 23:59:28
© 1998-2022 Państwowa Wyższa Szkoła Filmowa, Telewizyjna i Teatralna im. Leona Schillera w Łodzi.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl jest bazą danych chronioną przepisami Ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych (Dz. U. 2001 nr 128 poz. 1402). Kopiowanie treści zawartych w serwisie bez zgody redakcji zabronione. Kopiowanie i wykorzystywanie fotosów oraz materiałów audiowizualnych zamieszczonych w serwisie bezwzględnie zabronione, z zastrzeżeniem wyjątków przewidzianych przez prawo. Cytowanie fragmentów treści zawartych w serwisie wymaga zgody redakcji. W każdym przypadku konieczne jest podanie źródła w podpisie pod cytowanym fragmentem. W przypadku portali internetowych żródło musi być linkiem do serwisu filmpolski.pl.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl działa na podstawie art. 2 Ustawy z dnia 10 maja 2018 r. o ochronie danych osobowych (Dz.U. 2018 poz. 1000).
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl współpracuje z TVN w zakresie publikacji promocyjnych materiałów audiowizualnych. Administratorem danych pozyskanych w związku z emisją tych materiałów jest TVN.
Ta strona używa plików cookie. Zapisywanie plików cookies można zablokować, zmieniając ustawienia przeglądarki.
Glinka Agencye-teatr.plInstytut Teatralny im. Zbigniewa RaszewskiegoStowarzyszenie Autorw Zdj Filmowych