Wyszukiwaniex

Proszę wpisać poszukiwane słowo lub jego fragment.

Opcja fragment pozwala wyszukać każde wystąpienie poszukiwanego wyrażenia.

Opcja początek pozwala wyszukać wszystkie tytuły i nazwiska rozpoczynające się od wyszukiwanego wyrażenia.

Opcja dokładnie wyszukuje tylko te filmy i osoby, których tytuły, imiona i/lub nazwiska są takie same jak wyszukiwane wyrażenie.

WAŻNE! Proszę pamiętać, że każda osoba wpisana jest do bazy w formie „nazwisko, imię”. Wyszukując osoby w opcji początek należy wpisać jej nazwisko lub jego początkowy fragment, w opcji dokładnie należy wpisać np. Kowalski, Jan (nie Jan Kowalski). W tej opcji wpisanie przecinka i spacji JEST KONIECZNE.

Szukaj w bazie

WSZYSTKIE RĘCE UMYTE. SPRAWA BARBARY BLIDY

  • Film dokumentalny - fabularyzowany
  • Produkcja:
    Polska
  • Rok produkcji:
    2010
  • Barwny, 69 min

Film Sylwestra Latkowskiego i Piotra Pytlakowskiego przedstawia kulisy wydarzeń, które poprzedziły tragiczny poranek 25 kwietnia 2007 r. , kiedy według oficjalnych komunikatów była minister budownictwa, posłanka, jedna z najważniejszych postaci lewicy, Barbara Blida, odebrała sobie życie. Autorzy dokumentu ujawniają okoliczności towarzyszące ostatnim godzinom życia posłanki, odkrywają tajemnice śledztwa, które wówczas wszczęto. W filmie zostały przedstawione nieznane dotąd opinii publicznej fakty i relacje świadków zdarzeń. Zrekonstruowano także najważniejsze wydarzenia z owego tragicznego dnia. W rolę Barbary Blidy wcieliła się Adrianna Biedrzyńska, a męża ofiary odtwarza Andrzej Lipski. Samobójstwo Barbary Blidy wstrząsnęło opinią publiczną, zawrzało w świecie politycznym. Powołano sejmową komisję śledczą, która pracuje jednak bez wielkiego rozgłosu, bo sprawa już nieco się przeterminowała, a ponadto przyćmiewają ją coraz to nowe wydarzenia. Tajemnicza śmierć prominentnej działaczki lewicy, byłej minister i wieloletniej parlamentarzystki Barbary Blidy, jest jednak jedną z najważniejszych spraw ostatnich lat. [TVP]

Ekipa
pełna | skrócona | schowaj

Varia
pokaż

2022.05.21 06:42:28
© 1998-2022 Państwowa Wyższa Szkoła Filmowa, Telewizyjna i Teatralna im. Leona Schillera w Łodzi.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl jest bazą danych chronioną przepisami Ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych (Dz. U. 2001 nr 128 poz. 1402). Kopiowanie treści zawartych w serwisie bez zgody redakcji zabronione. Kopiowanie i wykorzystywanie fotosów oraz materiałów audiowizualnych zamieszczonych w serwisie bezwzględnie zabronione, z zastrzeżeniem wyjątków przewidzianych przez prawo. Cytowanie fragmentów treści zawartych w serwisie wymaga zgody redakcji. W każdym przypadku konieczne jest podanie źródła w podpisie pod cytowanym fragmentem. W przypadku portali internetowych żródło musi być linkiem do serwisu filmpolski.pl.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl działa na podstawie art. 2 Ustawy z dnia 10 maja 2018 r. o ochronie danych osobowych (Dz.U. 2018 poz. 1000).
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl współpracuje z TVN w zakresie publikacji promocyjnych materiałów audiowizualnych. Administratorem danych pozyskanych w związku z emisją tych materiałów jest TVN.
Ta strona używa plików cookie. Zapisywanie plików cookies można zablokować, zmieniając ustawienia przeglądarki.
Krzysztof WiktorGlinka Agencye-teatr.plInstytut Teatralny im. Zbigniewa Raszewskiego