Wyszukiwaniex

Proszę wpisać poszukiwane słowo lub jego fragment.

Opcja fragment pozwala wyszukać każde wystąpienie poszukiwanego wyrażenia.

Opcja początek pozwala wyszukać wszystkie tytuły i nazwiska rozpoczynające się od wyszukiwanego wyrażenia.

Opcja dokładnie wyszukuje tylko te filmy i osoby, których tytuły, imiona i/lub nazwiska są takie same jak wyszukiwane wyrażenie.

WAŻNE! Proszę pamiętać, że każda osoba wpisana jest do bazy w formie „nazwisko, imię”. Wyszukując osoby w opcji początek należy wpisać jej nazwisko lub jego początkowy fragment, w opcji dokładnie należy wpisać np. Kowalski, Jan (nie Jan Kowalski). W tej opcji wpisanie przecinka i spacji JEST KONIECZNE.

Szukaj w bazie

NARODZINY GWIAZD

  • Film dokumentalny
  • Produkcja:
    Polska
  • Rok produkcji:
    2010
  • Barwny, 24 min

Kiedy dziewczynka ma 5 lat, ogląda się w lustrze i widzi księżniczkę. Kiedy ma 12 lat: ogląda się w lustrze i widzi Kopciuszka. Kiedy ma 16 lat: ogląda się w lustrze i widzi obrzydliwą siostrę przyrodnią Kopciuszka: "Mamo, przecież tak nie mogę pójść do szkoły!" Chyba, że śpiewa lub tańczy, solo lub w zespole, wtedy w lustrze widzi obietnicę swojej przyszłej sławy piosenkarki czy tancerki. Takim lustrem dla rodzących się gwiazd, zarówno wśród dziewczynek jak i chłopców, jest bez wątpienia już od ponad 30 lat Międzynarodowy Dziecięcy Festiwal Piosenki i Tańca w Koninie. Tam swoje marzenia o byciu gwiazdą show-biznesowego firmamentu rozwijali Patrycja Markowska, Alicja Curuś- Bachleda, Krzysztof Antkowiak, Kuba Molenda, Marina Łuczenko. Żeby wejść i lepiej pokazać ten świat dziecięcych marzeń, reportaż opowiadany jest z perspektywy dziecka. Dlatego też rozmowy z wybranymi przez siebie laureatami głównych nagród przeprowadza dwójka "małych reporterów": 9-letni chłopiec, Tymek Górski i 7-letnia dziewczynka, Krysia Latour-Paczka. Ich pytania pokazują rzeczywiste marzenia i emocji dzieci. Reportaż skupia się na tych dziecięcych marzeniach, które czasem dorosłym mogą się wydać banalne i powierzchowne. Chcieliby w dzieciach widzieć przede wszystkim dzieci - tymczasem one chciałyby być jak dorośli, jak oni występować w "dorosłych strojach" i w profesjonalnej oprawie. Ich marzenia o sławie nie różnią się tak wiele od marzeń uznanych już gwiazd - tylko u nich bardziej widać emocje.

Ekipa
pełna | skrócona | schowaj

2021.01.26 00:07:17
© 1998-2022 Państwowa Wyższa Szkoła Filmowa, Telewizyjna i Teatralna im. Leona Schillera w Łodzi.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl jest bazą danych chronioną przepisami Ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych (Dz. U. 2001 nr 128 poz. 1402). Kopiowanie treści zawartych w serwisie bez zgody redakcji zabronione. Kopiowanie i wykorzystywanie fotosów oraz materiałów audiowizualnych zamieszczonych w serwisie bezwzględnie zabronione, z zastrzeżeniem wyjątków przewidzianych przez prawo. Cytowanie fragmentów treści zawartych w serwisie wymaga zgody redakcji. W każdym przypadku konieczne jest podanie źródła w podpisie pod cytowanym fragmentem. W przypadku portali internetowych żródło musi być linkiem do serwisu filmpolski.pl.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl działa na podstawie art. 2 Ustawy z dnia 10 maja 2018 r. o ochronie danych osobowych (Dz.U. 2018 poz. 1000).
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl współpracuje z TVN w zakresie publikacji promocyjnych materiałów audiowizualnych. Administratorem danych pozyskanych w związku z emisją tych materiałów jest TVN.
Ta strona używa plików cookie. Zapisywanie plików cookies można zablokować, zmieniając ustawienia przeglądarki.
Piotr LitwicMuzeum KinematografiiMakuFly Marcin MakowskiKrzysztof Wellman