Wyszukiwaniex

Proszę wpisać poszukiwane słowo lub jego fragment.

Opcja fragment pozwala wyszukać każde wystąpienie poszukiwanego wyrażenia.

Opcja początek pozwala wyszukać wszystkie tytuły i nazwiska rozpoczynające się od wyszukiwanego wyrażenia.

Opcja dokładnie wyszukuje tylko te filmy i osoby, których tytuły, imiona i/lub nazwiska są takie same jak wyszukiwane wyrażenie.

WAŻNE! Proszę pamiętać, że każda osoba wpisana jest do bazy w formie „nazwisko, imię”. Wyszukując osoby w opcji początek należy wpisać jej nazwisko lub jego początkowy fragment, w opcji dokładnie należy wpisać np. Kowalski, Jan (nie Jan Kowalski). W tej opcji wpisanie przecinka i spacji JEST KONIECZNE.

Szukaj w bazie

BIEG KUKUCZKI

  • Film dokumentalny
  • Produkcja:
    Polska
  • Rok produkcji:
    2010
  • Barwny, 45 min

Południowa ściana Lhotse, góry w Himalajach Wysokich, mierzącej 8516 m. n.p.m. Nikt do tej pory nie pokonał 3,5 km skalno-lodowej bariery. Całe grono światowej czołówki wspinaczy próbowało tutaj swoich sił, ale nikomu nie udało się wejść na szczyt tą ścianą. Jesienią 1989 roku wyzwanie podejmuje Polak - Jerzy Kukuczka, który dwa lata wcześniej jako drugi człowiek na świecie zdobył wszystkie z 14 ośmiotysięczników. Jego wyprawę obserwuje cały świat. Niestety 24 października Kukuczka, będąc blisko szczytu, odpadł od ściany... Dwadzieścia lat po tym tragicznym wydarzeniu z inicjatywy rektora katowickiej AWF studenci uczelni wyruszają w Himalaje do podnóża Lhotse, gdzie spotykają się z najbliższą rodziną Kukuczki. Film pokazuje nie tylko ostatnią drogę słynnego himalaisty, ale także jego syna, który dopiero tam "poznaje" ojca i zaczyna rozumieć jego pasję.

Ekipa
pełna | skrócona | schowaj

2017.02.11 04:18:32
© 1998-2022 Państwowa Wyższa Szkoła Filmowa, Telewizyjna i Teatralna im. Leona Schillera w Łodzi.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl jest bazą danych chronioną przepisami Ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych (Dz. U. 2001 nr 128 poz. 1402). Kopiowanie treści zawartych w serwisie bez zgody redakcji zabronione. Kopiowanie i wykorzystywanie fotosów oraz materiałów audiowizualnych zamieszczonych w serwisie bezwzględnie zabronione, z zastrzeżeniem wyjątków przewidzianych przez prawo. Cytowanie fragmentów treści zawartych w serwisie wymaga zgody redakcji. W każdym przypadku konieczne jest podanie źródła w podpisie pod cytowanym fragmentem. W przypadku portali internetowych żródło musi być linkiem do serwisu filmpolski.pl.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl działa na podstawie art. 2 Ustawy z dnia 10 maja 2018 r. o ochronie danych osobowych (Dz.U. 2018 poz. 1000).
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl współpracuje z TVN w zakresie publikacji promocyjnych materiałów audiowizualnych. Administratorem danych pozyskanych w związku z emisją tych materiałów jest TVN.
Ta strona używa plików cookie. Zapisywanie plików cookies można zablokować, zmieniając ustawienia przeglądarki.
Muzeum KinematografiiMakuFly Marcin MakowskiKrzysztof WellmanKrzysztof Wiktor