Wyszukiwaniex

Proszę wpisać poszukiwane słowo lub jego fragment.

Opcja fragment pozwala wyszukać każde wystąpienie poszukiwanego wyrażenia.

Opcja początek pozwala wyszukać wszystkie tytuły i nazwiska rozpoczynające się od wyszukiwanego wyrażenia.

Opcja dokładnie wyszukuje tylko te filmy i osoby, których tytuły, imiona i/lub nazwiska są takie same jak wyszukiwane wyrażenie.

WAŻNE! Proszę pamiętać, że każda osoba wpisana jest do bazy w formie „nazwisko, imię”. Wyszukując osoby w opcji początek należy wpisać jej nazwisko lub jego początkowy fragment, w opcji dokładnie należy wpisać np. Kowalski, Jan (nie Jan Kowalski). W tej opcji wpisanie przecinka i spacji JEST KONIECZNE.

Szukaj w bazie

BEZROBOTNI

  • Film dokumentalny
  • Produkcja:
    Polska, Rosja
  • Rok produkcji:
    2009
  • Barwny, 28 min

Historia kilkunastu rosyjskich marynarzy pracujących pod norweską banderą składa się w opowieść o teraźniejszości ludzi, którzy rozpięci są między życiem na morzu a marzeniami o tu i teraz. "Jesteśmy obywatelami Rosji, a podatki płacimy w Norwegii, Polsce, w różnych krajach, tylko nie u nas. Moglibyśmy wszyscy robić to samo w ojczyźnie, ale nie mamy wyjścia" - mówią. W rzeczywistości są obywatelami morza, gdzie spędzają ponad 180 dni w roku. Nie mają nic wspólnego z popkulturowym obrazkiem marynarza - charakteryzują ich brudne paznokcie, zniszczone ubrania, niewypastowane buty, a nie biało-granatowy mundur. Ciężko pracują na statku, remontują go, negocjują poprawki. Zarazem starają się utrzymać pozory normalności: kraszą jajka na Wielkanoc, rozmawiają przez telefon z rodziną, ćwiczą na prowizorycznej siłowni, oglądają telewizję, lepią pierogi, tańczą w dyskotece. Te czynności nie przyćmiewają jednak specyficznego rozdarcia między lądem a morzem. Podczas rozmów telefonicznych ujawniają najwięcej: flirtują, żalą się, martwią, planują...

Ekipa
pełna | skrócona | schowaj

2017.02.11 04:16:49
© 1998-2021 Państwowa Wyższa Szkoła Filmowa, Telewizyjna i Teatralna im. Leona Schillera w Łodzi.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl jest bazą danych chronioną przepisami Ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych (Dz. U. 2001 nr 128 poz. 1402). Kopiowanie treści zawartych w serwisie bez zgody redakcji zabronione. Kopiowanie i wykorzystywanie fotosów oraz materiałów audiowizualnych zamieszczonych w serwisie bezwzględnie zabronione, z zastrzeżeniem wyjątków przewidzianych przez prawo. Cytowanie fragmentów treści zawartych w serwisie wymaga zgody redakcji. W każdym przypadku konieczne jest podanie źródła w podpisie pod cytowanym fragmentem. W przypadku portali internetowych żródło musi być linkiem do serwisu filmpolski.pl.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl działa na podstawie art. 2 Ustawy z dnia 10 maja 2018 r. o ochronie danych osobowych (Dz.U. 2018 poz. 1000).
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl współpracuje z TVN w zakresie publikacji promocyjnych materiałów audiowizualnych. Administratorem danych pozyskanych w związku z emisją tych materiałów jest TVN.
Ta strona używa plików cookie. Zapisywanie plików cookies można zablokować, zmieniając ustawienia przeglądarki.
Fotos-Art Robert PakaPiotr LitwicMuzeum KinematografiiMakuFly Marcin Makowski