Wyszukiwaniex

Proszę wpisać poszukiwane słowo lub jego fragment.

Opcja fragment pozwala wyszukać każde wystąpienie poszukiwanego wyrażenia.

Opcja początek pozwala wyszukać wszystkie tytuły i nazwiska rozpoczynające się od wyszukiwanego wyrażenia.

Opcja dokładnie wyszukuje tylko te filmy i osoby, których tytuły, imiona i/lub nazwiska są takie same jak wyszukiwane wyrażenie.

WAŻNE! Proszę pamiętać, że każda osoba wpisana jest do bazy w formie „nazwisko, imię”. Wyszukując osoby w opcji początek należy wpisać jej nazwisko lub jego początkowy fragment, w opcji dokładnie należy wpisać np. Kowalski, Jan (nie Jan Kowalski). W tej opcji wpisanie przecinka i spacji JEST KONIECZNE.

Szukaj w bazie

KAWAŁEK LATA

 • Film dokumentalny
 • Produkcja:
  Polska
 • Rok produkcji:
  2010
 • Barwny, 24 min

  Film powstał w ramach programu "Pierwszy dokument".

Akcja dokumentu rozgrywa się w przepięknych bieszczadzkich plenerach podczas tytułowego kawałka lata. Bohaterami są dziadek i 13 - letni wnuczek. Zygmunt Furdygiel przeniósł się ze Śląska w Bieszczady, mieszka tu samotnie w barakowozie i od lat zajmuje się wypalaniem drewna. Co roku odwiedza go wnuczek Patryk Waląg.
Koniec wakacji, sierpień 2009 r. Kilkunastoletni Patryk przyjeżdża do dziadka, by spędzić ostatnie dni lata na łonie natury, wśród wspaniałych lasów i zapierających dech krajobrazów. Otoczeni tylko dziką przyrodą, zdani na siebie dziadek i wnuk odbudowują i pogłębiają wzajemne relacje. Patryk odkrywa uroki życia na odludziu, w surowych warunkach, z dala od wielkomiejskiego zgiełku. Uczy się żyć w zgodzie z naturą, kochać i szanować przyrodę.
Oko kamery podpatruje, jak wyglądają relacje między tak bardzo bliskimi sobie osobami, jaki wpływ na ich życie i na nich samych ma otaczająca przyroda i surowe warunki: kąpiel w zimnym strumyku, wieczory przy lampie naftowej. [TVP]

Ekipa
pełna | skrócona | schowaj

Nagrody
schowaj

 • 2010
  Koszalin (Koszaliński Festiwal Debiutów Filmowych "Młodzi i Film")-Wyróżnienie za krótkometrażowy film dokumentalny
 • 2010
  Lipsk (Międzynarodowy Festiwal Filmów Dokumentalnych i Animowanych)-Nagroda Główna "Złoty Gołąb" w konkursie krótkometrażowych filmów dokumentalnych
  w Konkursie Młodych Talentów
 • 2010
  Łódź (Festiwal Mediów "Człowiek w zagrożeniu")-Grand Prix "Biała Kobra"
  za "twórcze poszukiwanie dróg porozumienia między pokoleniami"
 • 2011
  Clermont-Ferrand (Międzynarodowy Festiwal Filmów Krótkometrażowych)-Grand Prix w konkursie międzynarodowym
 • 2011
  Vidreres (Międzynarodowy Festiwal Krótkometrażowych Filmów Dokumentalnych)-II Nagroda
 • 2011
  Szczecin-Neubrandenburg (Europejski Festiwal Filmów Dokumentalnych dokumentART)-Nagroda Findling Regionalnego Stowarzyszenia Komunikacji Filmowej Meklemburgii
2023.01.18 01:18:30
© 1998-2023 Państwowa Wyższa Szkoła Filmowa, Telewizyjna i Teatralna im. Leona Schillera w Łodzi.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl jest bazą danych chronioną przepisami Ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych (Dz. U. 2001 nr 128 poz. 1402). Kopiowanie treści zawartych w serwisie bez zgody redakcji zabronione. Kopiowanie i wykorzystywanie fotosów oraz materiałów audiowizualnych zamieszczonych w serwisie bezwzględnie zabronione, z zastrzeżeniem wyjątków przewidzianych przez prawo. Cytowanie fragmentów treści zawartych w serwisie wymaga zgody redakcji. W każdym przypadku konieczne jest podanie źródła w podpisie pod cytowanym fragmentem. W przypadku portali internetowych żródło musi być linkiem do serwisu filmpolski.pl.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl działa na podstawie art. 2 Ustawy z dnia 10 maja 2018 r. o ochronie danych osobowych (Dz.U. 2018 poz. 1000).
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl współpracuje z TVN w zakresie publikacji promocyjnych materiałów audiowizualnych. Administratorem danych pozyskanych w związku z emisją tych materiałów jest TVN.

Informacja o zasadach publikacji linków i danych adresowych w serwisie filmpolski.pl w ramach pakietu premium.

Ta strona używa plików cookie. Zapisywanie plików cookies można zablokować, zmieniając ustawienia przeglądarki.